Infostart.hu
eur:
379.48
usd:
319.45
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Igor Matovic szlovák miniszterelnök az Európai Unió kétnapos brüszeli csúcstalálkozójának első napi ülésére érkezik 2020. július 17-én. A tagállamok vezetői a koronavírus-járvány miatt utoljára februárban találkoztak személyesen.
Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/John Thys

Szlovákiában vannak, akik még most sem elégedettek a járványkezeléssel

Ezrek vonultak utcára több városban, hogy tiltakozzanak a korlátozó intézkedések és Igor Matovic kormányfő személye ellen.

A koronavírus terjedése miatt érvényben lévő vészhelyzet és a gyülekezési korlátozások dacára több ezren tüntettek a szlovák kormány és járványintézkedései ellen három pozsonyi és több vidéki helyszínen kedden.

Szlovákiában november 17. állami ünnep, a Szabadságért és a demokráciáért vívott harc napja, ezzel a nappal az 1989-es rendszerváltoztatásnak állítottak emléket. Ezen a napon hagyományosan sok ünnepséget tartanak, ám idén az ország történetében először, a megemlékezéseket nem engedélyezték tekintettel arra, hogy a kormány a járványügyi helyzetre hivatkozva gyülekezési korlátozást vezetett be.

A tiltás ellenére az ország több nagyobb városában mégis tartottak megmozdulásokat, ezek résztvevői viszont Igor Matovic miniszterelnöknek és kormányának a távozását, illetve a koronavírus-fertőzés terjedésével összefüggésben bevezetett korlátozások feloldását követelték - jelentette a TASR, szlovák közszolgálati hírügynökség. A legnagyobb megmozdulások Pozsonyban voltak, a szlovák parlament, a pozsonyi kormánypalota és az elnöki palota előtt. Később a tüntetők az elnöki palota előtt gyűltek össze, ahol betöltötték a Hodza teret és a környező utcákat. Az MTI tudósítója az elnöki palota előtt nemzeti lobogókat és a kormányfő távozását, illetve bebörtönzését követelő transzparenseket kezükben tartó tüntetőket látott. A tüntetők számát a helyszínen tartózkodó újságírók tízezerre becsülték, gyermekes családokat és futball szurkolókat is látni lehetett.

A láthatóan nem túl jól szervezett megmozdulás résztvevői szónokok és kihangosítás hiányában hangosan skandálva, ám rendbontások nélkül adtak hangot követeléseiknek, néhányan feltűzték transzparenseiket az elnöki palota kerítésére. A tömeg nem sokkal délután öt óra után oszlani kezdett, ezután a tüntetők egy kisebb része a pozsonyi parlamenthez, illetve ismét a kormánypalotához vonult.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×