Infostart.hu
eur:
360.33
usd:
317.21
bux:
145012.45
2026. július 28. kedd Szabolcs
Nejlonzacskóval a fején utazik a villamoson egy védőmaszkos férfi Prágában 2020. április 23-án, a koronavírus-járvány idején. Csehországban a járványhelyzet javulása miatt 2020. április 24-től feloldják a március közepén bevezetett, a szabad mozgást korlátozó intézkedéseket.
Nyitókép: MTI/AP/Petr David Josek

A kétezres határt is átlépte a napi új fertőzöttek száma Csehországban

A fertőzések száma szeptember elejétől emelkedik gyorsuló ütemben az országban.

Szombaton 2046 új koronavírus-fertőzést mutattak ki a laboratóriumok Csehországban,

ez a járvány kezdete óta az eddig legmagasabb hétvégi napi szám.

Az elvégzett tesztek száma, amely a hétvégi napokon mindig jóval alacsonyabb, mint a munkanapokon még nem ismeretes. A munkanapokon az elvégzett tesztek átlagos száma túllépte a 20 ezret. Az aktív fertőzöttek jelenlegi száma megközelítette a 24 ezret.

Bár a betegség az esetek többségében enyhe lefolyású, a kórházakban már 516 személyt kezelnek, közülük 94 állapota súlyos, azaz lélegeztetőgépen vannak.

Szombatig 499 ember halt meg a fertőzéssel kapcsolatban.

A fertőzések száma szeptember elejétől emelkedik gyorsuló mértékben. A legrosszabb helyzet Prágában van, ahol százezer lakosra már 216 igazolt fertőzés esik. Az úgynevezett szemaforrendszerben, amelyben színekkel jelölik a járványhelyzetet az egyes régiókban, a cseh főváros pénteken az országban egyedüliként megkapta a piros színt,

ez a legsúlyosabb helyzetet, a járvány ellenőrizhetetlen közösségi terjedését jelenti.

Prágában ezért hétfőtől bezárnak az egyetemek és a főiskolák, és áttérnek a távoktatásra. Eredetileg ez az intézkedés a középiskolákat is érintette volna, de az oktatási intézmények és a szülők tiltakozása miatt a középiskolai távoktatás bevezetését Prágában egyelőre visszavonták.

A járvány közösségi terjedését jelző narancssárga régióból, amely a pirostól egy fokkal alacsonyabb szintű, szombaton 13 volt, míg a kisebb kockázatot jelző zöld járásból három tucat van. A problémamentességet jelző, fehér színű járásokból már csak néhány maradt, elsősorban Észak-Morvaországban. Csehországban 70 járás van.

Országos szinten új intézkedésként péntektől kezdve az általános iskolák felső tagozatú (6.-9. osztály) tanulói és tanítói az órákon is kötelesek védőmaszkot viselni. Az új koronavírus-esetek több mint egyötödét ugyanis az utóbbi időben az iskolákban mutatták ki. Andrej Babis miniszterelnök és további vezető cseh politikusok szombaton elismerték, hogy a járványhelyzet súlyos, ezért hétfőtől felújítják az országos válságstáb tevékenységét is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Megvolt az első tüske, érdekes nap várhat a forintra

Megvolt az első tüske, érdekes nap várhat a forintra

A dollár egyhavi csúcsa és az ázsiai részvénypiacokon kibontakozó eladási hullám is nyomás alá helyezheti kedden a forintot. A befektetők elsősorban a Federal Reserve közelgő kamatdöntésére figyelnek, miközben a négy évtizedes mélypont közelében járó jen egy esetleges japán devizapiaci beavatkozás miatt okozhat nagyobb kilengéseket. Eközben az Országgyűlésben is több, az uniós források hazahozatalával kapcsolatos intézkedést fogadhatnak el, így az erről szóló hírek is könnyen mozgásba hozhatják a forintot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×