Infostart.hu
eur:
387.83
usd:
334.1
bux:
123872.29
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra
Nyitókép: pexels

Magyarok is karanténba kerültek egy német farmon

174 idénymunkásnak lett pozitív a koronavírus-tesztje.

Mintegy 500 munkás került karanténba egy bajorországi farmon azok után, hogy kiderült, 174 dolgozónak pozitív lett a koronavírus-tesztje – írta a Guardian alapján a Portfolio.

A hivatalos közlés szerint a munkások Magyarországról, Romániából, Bulgáriából és Ukrajnából érkeztek, és egymás közelében dolgoztak az uborkatermesztéssel foglalkozó farmon Mammingban.

A vírus ebben a csoportban jelent meg, és még nem terjedt ki szélesebb körben, ezért is rendelték el a karantént. A farm mind a 480 dolgozója és vezetői is karanténba vonultak.

A fertőzöttek közül egy ember került kórházba.

A bajor egészségügyi miniszter elmondása szerint komolyan veszik a vírust és annak megfékezését, megvizsgálják, hogy a munkások még kikkel kerülhettek kapcsolatba. Melanie Huml hozzátette: hamarosan tömeges tesztelés indul a bajorországi mezőgazdasági cégeknél.

Címlapról ajánljuk
A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

A „kék veréb” lett Hamenei ajatollah végzete

Blue Sparrow a neve annak a különleges rakétának, ami végezett Irán első számú vezetőjével. Az eszközt eredetileg egész más célra tervezték az izraeliek.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Majdnem 800 pontot esett a Dow, 80 dollár fölé lépett egy időre az olaj

Ma is az iráni háború friss fejleményei borzolták a kedélyeket a világ tőzsdéin, a tegnapi meredek zuhanást követően Ázsiában kisebb felpattanást láthattunk, a jó hangulat azonban Európára már nem terjedt tovább, a nagyobb részvényindexek ma is inkább estek, miközben a Brent nyersolaj ára tovább emelkedett. Üdítő kivétel volt viszont a magyar tőzsde, hiszen a BUX index a kedvezőtlen nemzetközi mezőnyben nagyot tudott emelkedni és végül 1 százalékos pluszban zárt. Az emelkedést elsősorban az OTP-nek és a Molnak lehetett köszönni; előbbi a holnap hajnalban érkező negyedik negyedéves gyorsjelentés közzététele előtt tudott feljebb kerülni, utóbbi árfolyamát pedig az iráni háború nyomán tovább emelkedő olajár hajtotta. Este Amerikában masszív mínuszok kezdtek kibontakozni, miután a WTI olaj árfolyama átlépte a 80 dollárt, és olajársokktól tart a részvénypiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×