Infostart.hu
eur:
381.71
usd:
321.82
bux:
0
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Takonykór fertőzi a kínai pandákat

Takonykórjárvány tört ki egy tenyésztőtelep pandái közt a kínai Sanhszi tartományban. A betegség eddig négy állatot fertőzött meg, egyikük decemberben el is pusztult - írja honlapján a China Daily című angol nyelvű kínai lap.

A Hszian városbeli tenyésztő- és kutatóközpont különleges intézkedéseket léptetett életbe a most 24 egyedből álló pandaállományának védelmére, ennek keretében 20 pandabetegség- és takonykórszakértőt is meghívtak Kína különböző részeiről a betegség terjedésének megelőzésére és a fertőzött pandák kezelésére.

Eddig négy állat fertőződött meg a betegséggel, egyikük, a 8 éves nőstény Cseng Cseng december 9-én pusztult el, három nappal azután, hogy takonykórt diagnosztizáltak nála.

A takonykór rendkívül veszélyes betegség, amely legtöbbször kutya- és macskaféléket fertőz meg. A halálozási ráta a statisztikák szerint akár 80 százalékos is lehet.

"Sosem sújtott még hasonló járvány minket" - nyilatkozta Han Hszüe-li, az intézmény igazgatója, akinek elmondása szerint rögtön azután, hogy Cseng Cseng esetében meggyőződtek a betegség mibenlétéről, külön kórtermekbe költöztették az állatokat, külön ápolót jelöltek ki számukra, valamint erős fertőtlenítőszert kezdtek alkalmazni az egész intézmény területén.

A beteg pandák jelenleg gondos orvosi kezelés alatt állnak, az egészséges állatokat pedig napi 24 órás szigorú megfigyelés alatt tartják.

Az intézmény Cseng Cseng halála előtt 25 pandával rendelkezett, amely a világ harmadik legnagyobb állományának számított.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Mibe fektetnek most a hazai sztáralapkezelők?

Mibe fektetnek most a hazai sztáralapkezelők?

Jön a következő befektetési konferenciánk, a Portfolio Investment Day 2026, ahol a hazai befektetési piac nagyágyúi mondják el, hogy milyen eszközökben látnak most fantáziát. Kiemelt panelbeszélgetésünkben a legnagyobb hazai abszolút hozamú alapok portfóliómenedzserei, Cser Tamás és Gyurcsik Attila mondják el, hogy milyen szemlélettel kezelik az alapjaikat, hol látják most a lehetőségeket és a kockázatokat, és mit tesznek most a portfóliójukba. A konferencián van lehetőség az ingyenes részvételre, a program itt érhető el, a regisztráció pedig itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×