Az export októberben éves szinten 11,6 százalékkal nőtt, lassabban, mint a szeptemberi 15,3 százalékos növekedés, de gyorsabban, mint a Wall Street Journal napilapnak nyilatkozó elemzők által mondott 10,6 százalékos előzetes becslés.
Az import 4,6 százalékkal bővült múlt hónapban, előtte szeptemberben 7 százalékkal. A piaci elemzők 5 százalékos növekedésre számítottak.
A kínai export április óta stabilan emelkedik, leginkább a világgazdasági növekedés mérsékelt erősödése miatt. A júliusi-októberi időszak különösen kedvező volt, az export növekedésének átlagos mértéke bőven 10 százalék felett volt.
Néhány külföldi elemző szerint azonban az export adatok manipuláltak. Korábban volt rá példa, hogy a kínai exportvállalatok a valós áraknál magasabb összegekről állítottak ki számlákat, hogy külföldről származó exportjövedelemnek állítsanak be egyszerű tőkebehozatalt. Itt a kínai árfolyamszabályozási rendelkezések kijátszása a cél, egyesek szerint most is ez történik.





