Infostart.hu
eur:
386.18
usd:
330.91
bux:
118350.41
2026. január 13. kedd Veronika

The Washington Post: az összeomlás előtt áll az al-Kaida

Oszama bin Laden megölése és a terrorszervezet ellen több éve folytatott drónháború nyomán az összeomlás szélére került az al-Kaida - írta amerikai terrorelhárításban illetékes hivatalos személyekre hivatkozva szerdai számában a The Washington Post.

A lap szerint a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és más amerikai titkosszolgálatok úgy vélik, hogy az al-Kaida a 2001. szeptember 11-i terrortámadás után ellene indított háborúnak köszönhetően annyira meggyengült Pakisztánban, hogy viszonylag kevés támadással is teljesen meg lehetne semmisíteni.

A névtelenül nyilatkozó források ugyanakkor arra figyelmeztettek, hogy a terrorszervezet képes lehet megújulni, de a radikális személyek és szervezetek részéről - például Jemenből - érkező terrorfenyegetés most nagyobb, mint az al-Kaida által jelentette veszély.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×