Infostart.hu
eur:
387.05
usd:
332.03
bux:
0
2026. január 13. kedd Veronika

Előzetes letartóztatásban a krakkói robbantó

Lengyelországban előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság azt a férfit, akit a krakkói pokolgépes robbantások és gyújtogatások elkövetésével gyanúsítanak.

A 38 éves férfit pénteken fogták el. Közvetlenül előtte egy újabb csőbombát helyezett el egy épülő ház előtt, de azt a rendőrök megtalálták és megsemmisítették. A gyanúsított házában és garázsában robbanószereket, és a szerkezetek gyártásához szükséges anyagokat találtak.

Június vége óta Krakkóban négy kisebb pokolgépes robbantás történt, amelyekben többen könnyebben megsérültek. Az elmúlt hónapokban kilenc garázst is felgyújtottak a városban. A gyanú szerint elszámolási vita vagy zsarolás lehet a háttérben, de olyan feltételezések is voltak, hogy egy pszichopata készítette a robbanószerkezeteket.

Címlapról ajánljuk

Nemzeti Sport Gála - Kós Hubert a férfi, Márton Luana a női győztes

A férfiaknál Kós Hubert világbajnok úszót, a nőknél Márton Luana világbajnok tekvondóst választotta meg a 2025-ös év sportolójának a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ).
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×