Infostart.hu
eur:
386.13
usd:
330.93
bux:
118383.87
2026. január 13. kedd Veronika

A japán kormány újjáépítési kötvényt tervez kibocsátani

A japán kormány 10 ezer milliárd jen (128 milliárd dollár) értékben tervez úgynevezett újjáépítési kötvényeket kibocsátani azoknak a munkálatoknak a finanszírozására, amelyek a márciusi természeti katasztrófa során komoly károkat szenvedett északkeleti országrész helyreállítását célozzák.

A Nikkei című japán gazdasági napilap vasárnap arról számolt be, hogy a japán pénzügyminisztérium ötéves kötvénykibocsátásban gondolkodik. Az adósságpapírok visszafizetése céljából pedig szóba került az adók emelése. A végleges tervet várhatóan július végéig dolgozzák ki.

A kötvénykibocsátásból származó összeg döntő részét az infrastruktúra helyreállítására, kisebb hányadát iskolák építésére és munkahelyek teremtésére tervezi fordítani a japán kormány.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, történelmi hosszúságúvá nyúltak a harcok - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×