eur:
402.75
usd:
372.23
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó
fotó: szallas.hu
Nyitókép: szallas.hu

A Covid akasztotta meg a turai kastély nyereséges működtetését

A miniszterelnök lánya, Orbán Ráhel többek között a turai kastély sorsáról, a budapesti fejlesztésekről és az üzleti turizmusról is beszélt a Mandinernek adott interjújában.

Orbán Ráhel, a BDPST Koncept vezetője a Mandinernek többek között a turai kastély sorsáról is beszélt. Elárulta, hogy az egykori Schossberger-kastély üzemeltetése már a kezdetek óta nagy kihívás, és érzékelni lehetett azt a patthelyzetet, hogy mi történik akkor, ha egyszerre két különböző szegmenst próbálnak kiszolgálni - foglalta össze az Index.

„Mert teljesen más élményre vágyott az, aki egy rendezvényt vitt oda, mint az, aki egy lefoglalt egy vagy két szobát, a kettőt egyszerre kiszolgálni pedig különösen nehéz vagy megoldhatatlan volt egy olyan épületben, ahol kevés szoba áll rendelkezésre” – mondta Orbán Ráhel, a BDPST Koncept vezetője, hozzátéve, hogy a konfliktus elkerülése érdekében úgy döntöttek, hogy mostantól vagy különleges eseményekre adják ki a kastélyt, vagy csoportos foglalásokra, ahol összegyűjtenek több, hasonló élményt kereső vendéget, és ők egyszerre jönnek el a szállodába.

Mint mondta,

az eredeti alapkoncepció is az volt, hogy rendezvényekre fókuszálnak, de mivel pont a Covid-járvány kellős közepén tartottak nyitáskor – amikor megborult a piac –, ezért ahhoz próbáltak alkalmazkodni.

Most, három-négy évvel a Covid-járvány után azt látják, hogy újra a rendezvények felé érdemes menni.

Címlapról ajánljuk
replaced
Száj- és körömfájás

A juhtartók már legalább másfél milliárd forintos kárt könyveltek el

Idehaza eddig már másfél milliárd forint káruk keletkezett a juhtartóknak a ragadós száj- és körömfájás betegség megjelenése miatt, miután hozzávetőleg 20 százalékkal csökkent a bárány ára – mondta az InfoRádióban a Juh és Kecske Ágazati Szakmaközi Szervezet ügyvezető igazgatója. A termelők a húsvét előtt értékesítik a szaporulat szinte 100 százalékát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Itt a fordulat az amerikai tőzsdéken

Nagyobb eséssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, ezt követően pedig Európában is lefelé vették az irányt a részvényindexek, csakúgy mint Amerikában: a Nasdaq vezetésével nagyobb esést láthattunk a nyitában, miután a piaci szereplőket általánosságban az amerikai recessziós félelmek, illetve a szerdán élesedő vámok aggasztják. A bizonytalanság óriási, a nyitástól távolodva markáns hangulatjavulást figyelhettünk meg. Egy ilyen bizonytalan környezetben megfelelő menekülőeszköz az arany: a nemesfém jegyzése ennek megfelelően hétfő reggel újabb történelmi csúcsot ért el. A magyar tőzsde is lefordult, az alapból rossz nemzetközi hangulat mellett az OTP és a Magyar Telekom esése is lefelé húzta ma a hazai börzét, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×