Infostart.hu
eur:
386.08
usd:
331.52
bux:
119688.99
2026. január 14. szerda Bódog

Új híd épül Budapestnél

Épül egy új híd, ezen közlekedik majd az észak-budapesti agglomerációban élők jelentős része.

A sztrádává bővülő M2-esen a Dunakeszinél található új, északi csomópontban most kerülnek a helyükre egy új híd gerendái. Ezen a helyszínen kapcsolódik majd az új gödi felvezetőút is az autópályához.

Januárban több szakaszon birtokba vehette a forgalom az új pályát. Most újabb hírek érkeztek az összesen 19,6 kilométernyi autópályaprojektről, melyben 13,4 kilométernyi útszakasz kibővül, a már meglevő 6,2 kilométernyi négysávos szakaszt pedig felújítják.

A Vác és Budapest közötti útépítés során most az északi csomópontban emelik be a helyszínen új hídjának gerendáit: február 19-én és 20-án este 8 és hajnali 6 óra között emiatt ideiglenesen egy sávot használhatnak az autósok.

Emellett néhány alkalommal 10-15 perces forgalomlezárásra is lehet számítani ezekben az időszakokban – derül ki a beruházó NIF Zrt. közleményéből.

Címlapról ajánljuk
Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×