Infostart.hu
eur:
364.84
usd:
312.5
bux:
0
2026. augusztus 20. csütörtök István

Figyelni kell a nagy hidegben az okoseszközökre

A télies időjárás miatt a laptopok, mobiltelefonok akkumulátorára is fokozottabban kell figyelni, mert ezeknek a berendezéseknek sem kedvez a fagyos levegő – mondta az InfoRádió Okosvilág című műsorában a HWSW informatikai portál munkatársa, Hlács Ferenc.

A hideg lassítja azokat a reakciókat az akkumulátorban, amelyek a feszültséget gerjesztik – hangsúlyozta a szakértő. A hőmérséklet csökkenésével így gyengül ezen eszközök teljesítménye. Hlács Ferenc kiemelte: ilyen időjárási körülmények között az akkus eszközöknek is hasonló odafigyelésre van szüksége, mint az emberi szervezetnek, gondoskodni kell a melegen tartásától.

„A laptopot ne csak a hónunk alá csapva vigyük ilyenkor kint, hanem egy táskában”

– javasolta a portál munkatársa.

A régebbi eszközöknél arra is kell figyelni, hogy bár a cellaindikátor mutat még töltöttséget, a hidegben mégis azonnal lemerül – tette hozzá. A modern akkumulátorokhoz már kialakítottak ezt szabályozó megoldásokat, de az új készülékeknek sem tesz jót, ha teljesen lemerül az erőforrásuk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Az amerikai pénzügyminisztérium beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a globális kötvénypiaci eladási hullámot, aminek hatására a hozamok csökkentek, a dollár gyengült, a részvénypiacok pedig emelkedtek. A szakértők szerint azonban a megnyugvás átmeneti lehet, mivel a strukturális problémák – köztük a 40 ezer milliárd dollárt meghaladó amerikai államadósság – továbbra is fennállnak. Csütörtökön a BÉT-en nem lesz kereskedés, de a világ többi részen szokásos nyitvatartás mellett működnek a tőzsdék.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×