Infostart.hu
eur:
364.3
usd:
311.54
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Nyitókép: Pixabay.com

Fontos információk a vasárnapi Márton-nap előtt

Tavalyhoz képest 6-10 százalékkal olcsóbb a liba- és a kacsahús - mondta Szabó Miklós, a Magyar Lúdszövetség elnöke az InfoRádióban.

A közelgő Márton-nap miatt jelentősen megugrik a víziszárnyasok forgalma és újabban már karácsonykor is egyre több fogy ezekből a húsfélékből, melyek ára idén 6-10 százalékkal csökkent tavalyhoz képest.

Szabó Miklós, a Magyar Lúdszövetség elnöke az InfoRádiónak elmondta, ki tudják elégíteni a hazai piacot libából és kacsából is.

A korábbi több,

a madárinfluenza által keltett félelem és kihívás már a múlté,

igaz, a 2016-ban hazánkban jelen lévő betegséget megszenvedte az ágazat. "Az akkori keresleti piac 2018-ra helyre állt, a kereslet-kínálat egyensúlyba került, sőt egy kicsit még növekedett is a kínálat" - adott helyzetjelentést Szabó Miklós, megvilágítva az árcsökkenés hátterét.

Mint elmondta,

technikailag nem megoldható, hogy mindenki friss libát vigyen haza, mert nem vágható le tíz nap alatt annyi szárnyas,

de a fogyasztást ez nem befolyásolja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×