Infostart.hu
eur:
385.88
usd:
331.87
bux:
121695.23
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

KSH: nőtt az ipari termelés

Az ipari termelés volumene az előző havi 0,6 százalékos visszaesés után júliusban 0,8 százalékkal nőtt szezonálisan és munkanaphatástól megtisztítva és a munkanaphatással kiigazítva 2,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - közölte az előzetes adatok alapján szerdán Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A kiigazítatlan adatok szerint az ipari termelés 0,3 százalékkal nőtt egy év alatt júliusban.

Az első hét hónapban 7,0 százalékkal bővült az ipari kibocsátás az előző év azonos időszakához képest.

Májusban még árnyalatnyit gyorsult az ipari termelés éves növekedése: kiigazítatlan adatok szerint az előző havi 7,0 százalékos emelkedés után 7,3 százalékkal bővült a termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. Munkanaphatástól megtisztítva viszont 2,3 százalékosra lassult az ipari kibocsátás növekedése az április 9,6 százalékos ütemről.

Júniusban az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához képest 1,4 százalékkal csökkent. A munkanappal korrigált júniusi ipari termelés 1,0 százalékos növekedést mutatott.

Tavaly júliusban 9,8 százalékosra lassult az ipari termelés kiigazítatlan éves összevetésű növekedése az előző havi 15,7 százalékról. A munkanappal korrigált tavaly júliusi ipari termelés 12,5 százalékos növekedést mutatott, szemben az idei 2,7 százalékos növekedéssel.

Az ipari termelés részletes júniusi adatait szeptember 15-én teszi közzé a KSH.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Most az iskolarendszeren keresztül sérülhetnek a magyar érdekek Szlovákiában

Most az iskolarendszeren keresztül sérülhetnek a magyar érdekek Szlovákiában

Szlovákiában megkezdődik az általános iskolai hálózat optimalizálása: az oktatási minisztérium március végéig kérdőívet küld minden általános iskolának, amely az átalakítás előkészítését szolgálja. A cél – a tárca szerint – egy fenntarthatóbb iskolarendszer kialakítása a folyamatosan romló demográfiai adatok miatt. A folyamat a szlovákiai magyar tannyelvű iskolákat is érzékenyen érinti, számuk biztosan csökkenni fog.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Grönland miatt fenyegetőzik Trump, nagy reakciók a tőzsdéken

Jelentős esésekkel indul a nap az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti csökkenéssel nyitott és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál is, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×