Infostart.hu
eur:
355.49
usd:
306.03
bux:
130837.67
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil

Nyereséggel nyitott a BUX, kicsit gyengül a forint

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 76,46 pontos emelkedéssel, 22.560,89 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékhez képest ez 0,34 százalékos erősödést jelent.

A Mol árfolyama 0,4 százalékkal, 21.010 forintra, az OTP-é 0,4 százalékkal, 5.815 forintra erősödött.

A Magyar Telekom 0,9 százalékkal erősödött, a Richter 0,2 száualékkal gyengült, az Egis árfolyama nem változott.

Tőzsdenyitáskor egy euró 262,57, egy dollár 183,09, egy svájci frank 216,32 forintot ért.

Emelkedéssel nyitott Nyugat-Európa

Emelkedéssel nyitottak pénteken a vezető nyugat-európai tőzsdék.

Londonban a FTSE-100 index 0,2 százalékkal, Frankfurtban a DAX 0,41 százalékkal, Párizsban a CAC-40 mutató 0,40 százalékkal erősödött a kereskedés indulásakor.

Címlapról ajánljuk
Benyújtotta törvényjavaslatát a Tisza, széles körű juttatáscsökkentés jöhet

Benyújtotta törvényjavaslatát a Tisza, széles körű juttatáscsökkentés jöhet

Az országgyűlési képviselői tiszteletdíjak, juttatások, támogatás, valamint az országgyűlési képviselőcsoportoknak járó költségvetési források jelentős csökkentését javasolja az Országgyűlésről szóló törvény módosításával a Tisza két képviselője.
Azonnal gyengülni kezdett a forint, kiéleződött a konfliktus, de Magyar Péter egyetlen bejelentése új tempót diktálhat

Azonnal gyengülni kezdett a forint, kiéleződött a konfliktus, de Magyar Péter egyetlen bejelentése új tempót diktálhat

Csütörtökön a dollár erősödésével és óvatosabb piaci hangulattal indult a devizapiaci kereskedés, miután az éjszaka kiéleződött az amerikai–iráni konfliktus, és ismét előtérbe kerültek a geopolitikai kockázatok. A dollárindex közel egyhetes csúcsra emelkedett, az euró, a font és a kockázatérzékenyebb devizák egyaránt gyengültek. A forint is mínuszban nyitott, a nap folyamán a hazai foglalkoztatottsági adatok mellett az amerikai PCE-infláció és GDP-adat lehet meghatározó, miközben Magyar Péter brüsszeli tárgyalásai az uniós források szempontjából adhatnak újabb momentumot a forintnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×