eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

Mihez kezd Gyurcsány az ajánlásokkal?

A kormányfő megkapta a versenyképességi kerekasztal javaslatait, és további egyeztetéseket ígért a szakértőknek. Az ajánlások között szerepelt az élőmunka terheinek csökkentése, az áfa növelése és a most még adómentes járandóságok megadóztatása.

A Gazdasági Versenyképességi Kerekasztal javaslatai 2009-re szólnak. A kormányfő azt ígérte a szakértőknek, hogy a pénzügyminisztériumi tisztviselők számszerűsítik a javaslatokat, illetve vázolják annak várható hatásait, és ennek ismeretében dönt majd a kormány a kerekasztal elképzeléseiről.

A Gazdasági Versenyképességi Kerekasztal egyik lényeges javaslata, hogy az élőmunka terhei csökkenjenek az átlagos 29 százalékról 21, illetve 19 százalékra, cserébe szerintük az általános forgalmi adót kellene növelni 20-ról 22, illetve 24 százalékra. Ez ellensúlyozná járulékok kisesését.

A társasági adóban a különadót beépítenék és egységesen 20 százalékos társasági adót szabnának meg. A kerekasztal szakértői szerint egyelőre nem érdemes az egykulcsos személyi jövedelemadó rendszert bevezetni, ugyanakkor az szja-rendszer egyes elemeit módosítanák.

Az elképzelések szerint adókötelessé válnának a jelenleg még ingyenes cafeteria juttatások, mint például az üdülési csekk, az étkezési hozzájárulás és az iskolakezdési támogatás. Emellett adókötelessé tennék a nyugdíjakat is, amelyeket előbb felbruttósítanának.

A nyugdíjrendszer lehetséges átalakításáról a részletes tervek a nyugdíjjal foglalkozó kerekasztal szakértőitől érkeznek majd, de ez egyelőre nem készült el.

A Gazdasági Versenyképességi Kerekasztal szakértői hangsúlyozták: javaslatuk nem reformjavaslat, hanem az adórendszer időszerű korrekciója, amely az adóterhelés mértékén nem változtat, csupán a hangsúlyokat máshová helyezi.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

Már itthon is megvásárolható egy új eszköz, ami nagyon hasznos a cukorbetegeknek

A szenzor a könnyen megoldható beültetést követően folyamatosan adatokat szolgáltat arról, hogy pontosan mennyi glükóz van a szervezetben. Kis János Tibor diabetológus szakorvos az InfoRádióban elmondta: az ujjbegyes méréssel szemben az okostelefonnal összekapcsolható szenzor 1–5 percenként mér, és naponta 288–1440 eredményt mutat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×