Infostart.hu
eur:
378.94
usd:
318.36
bux:
128944.68
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Unsplash

Alapvető változás érkezhet az Android-rendszerű telefonokra

Úgy tűnik, a Google egy új funkcióval látja el az androidos telefonok alapértelmezett, SMS-eket is kezelő alkalmazását: az üzenetek szerkeszthetővé válnak elküldés után, de akár vissza is lehet majd vonni őket.

Az iparági szereplőket összefogó nonprofit szervezet, a GSM Szövetség (GSMA Association) még 2008-ban hívta életre az RCS (Rich Communication Services) protokollt azzal a szándékkal, hogy létrehozzon egy olyan kommunikációs protokollt, mely felváltja az elavult, nem hatékony és nem biztonságos SMS-t - írja a 9to5Google cikke nyomán a hvg.hu. A szervezet az azóta eltelt években folyamatosan frissítette az RCS-t, pontosan úgy, ahogy azt 2024 nyarán is tette.

Mint írják, ez önmagában nem tűnhet annyira érdekes fejlesztésnek, azonban az androidos készüléket használók számára hatalmas előrelépést jelent, ugyanis

a frissítés arról szól, hogy a felhasználók számára lehetővé váljon a szöveges üzenetek visszavonása vagy utólagos szerkesztése.

A Google pedig készen áll arra, hogy az Android-rendszerű eszközök alapértelmezett üzenetküldő appjába, a Messages-be beépítse ezeket a funkciókat.

A szakportál belenézett az alkalmazás legfrisebb beta változatának kódjába, és abban olyan részleteket talált, ami a fejlesztés bevezetéséről árulkodik - írják. Eszerint az alkalmazásban a következő lehetőségek bukkannak majd fel a felhasználók számára:

  • Delete for me (Törlés magamnál)
  • Delete for everyone (Törlés mindenkinél)
  • You deleted a message (Törölted az üzenetet)
  • Message deleted by its author (Az üzenetet törölte a küldője)
  • Sender attempted to delete a message (A küldő megpróbált törölni egy üzenetet).

Leszögezik, hogy ez csak akkor működhet, ha mindkét félnél az alkalmazás legfrissebb verziója fut.

Ellenkező esetben megtörténhet, hogy az elavult alkalmazásban megmarad a törölt üzenet, vagy a módosítatlan verzió.

A Google egyelőre nem erősítette meg, hogy valóban be tervezi építeni a lehetőségeket az alkalmazásba, azonban határozottan előrelépésnek számítana, hiszen így az iPhone-t használók és az androidos mobilt használók hasonlóan kezelhetnék a másik platformra küldött üzeneteket, és egységes lenne az azokkal kapcsolatos értesítések megjelenése is.

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×