Infostart.hu
eur:
386.04
usd:
330.71
bux:
0
2026. január 12. hétfő Ernő
Nyitókép: Unsplash.com

Zivatarveszély miatt adott ki figyelmeztetést a meteorológia – térkép

A sok napsütés mellett gomolyfelhők képződnek, amelyekből elszórtan - kisebb számban északon - pattanhatnak ki záporok, zivatarok.

Pénteken elszórtan fordulhatnak elő zivatarok, erre kisebb esély az északi megyékben van, ott kisebb számossággal várható kialakulásuk.

Az erősebb cellákat intenzív csapadékhullás (rövid idő alatt általában 10-25 mm), de elsősorban délnyugaton felhőszakadás (> 25-30 mm) is kísérheti, valamint átmeneti viharos széllökés (> 60-70 km/h), illetve jégeső (1-2 cm-t nem meghaladó átmérő) is előfordulhat környezetükben – hívja fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az esti órákban csökken a zivatarok száma, de várhatóan csak az éjféli órákat követően szűnnek meg a déli, délkeleti országrészben.

Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×