Infostart.hu
eur:
385.3
usd:
331.99
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv

Jobban szeretne fogyni? Viseljen kék szemüveget!

Egy cég előállt a túlsúly elleni küzdelem legújabb eszközével, a diéta és a fogyás szolgálatában - ez pedig a kéklencsés szemüveg. A magyarázat szerint így a szemüveg viselője kevesebbet fog enni, mivel nem látja olyan vonzónak az ételt.

A kék szemüveg mögött álló elképzelés szerint ez étvágycsökkentőként működik, mivel alig van olyan étel, aminek természetes módon ez a színe. Állítólag a szemüveg "csökkenti az agy ingerlését", amikor a viselője szembetalálja magát egy nagy, zsíros fogással.

A Japánban kifejlesztett alkalmatosság nemrég került piacra, és háromezer forintnak megfelelő összegbe kerül. A termék választ adhat arra a kérdésre is, hogy miért visel számos sztár - például Johnny Depp - kék szemüveget.

Ehhez kapcsolódik az is, hogy Nagy-Britanniában piacra került az első olyan fogyókúrás gyógyszer, amit recept nélkül lehet kapni. A neve "alli", és állítólag 50 százalékkal többet lehet vele fogyni egy kalóriaszegény diétán. Akik eddig egy kilót fogytak hetente, azok így ezentúl másfelet fognak leadni. A kéthetes kiszerelések ára 32 font, azaz tízezer forint.

Az alli egy olyan gyógyszer könnyedebb változata, amit elhízott embereknek írtak fel eddig. A szakértők üdvözlik a megjelenését, ugyanakkor arra figyelmeztetnek, hogy az orvos véleményét azért mégis érdemes kikérni, mielőtt valaki bevásárol belőle, és hozzáteszik: ez sem csodapirula.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×