Infostart.hu
eur:
353.67
usd:
309.78
bux:
139694.18
2026. június 26. péntek János, Pál

Kicsit nagy, kicsit nehéz, de 74 éve működik a porszívó

Jó befektetés volt az a kilenc font (3300 forint), amelyet Henry és May Waller porszívóra költött 1933-ban. Tartós darabot akartak venni, és ez sikerült, a háztartási gép azóta sem romlott el.

1933-ban nem kevés pénzbe, Henry Waller kétheti fizetésébe került a porszívó, amelyet egy utazó ügynöktől vett meg a házaspár. De megérte, mert a gép azóta is működik - most már a fiuk, Stanley használja.

"Még mindig működik, de mivel túl nagy, nehéz használni" - ismerte be a fiú, aki elmondta azt is, hogy a gépet még soha nem kellett javítani.

Stanley Waller ennek ellenére nem akarja megtartani a porszívót; azt tervezi, hogy odaajándékozza a helyi múzeumnak.

Címlapról ajánljuk

Hack Péter: a kétharmad jogi atombombát jelent az alkotmányozásnál

Kétharmados parlamenti felhatalmazással szinte korlátlanul módosítható az alaptörvény, így ez egyfajta „jogi atombombát” biztosít az ilyen választói felhatalmazást szerző politikai erő számára – mondta Hack Péter jogász, professzor emeritus az InfoRádióban. Szerinte félő, hogy az alkotmányt most lerántják a napi törvények szintjére, és aláássa a jogállamiságot, ha egy mondattal el lehet küldeni egy közjogi méltóságot, mert akkor a jövőben bárki ellen be lehet vetni majd ugyanezt az eszközt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Mint egy kirakós kép nélkül: megrekedni látszik Brüsszel nagy energiaoptimalizálási terve

Mint egy kirakós kép nélkül: megrekedni látszik Brüsszel nagy energiaoptimalizálási terve

Az Európai Unió tagállamai pénteken némileg megnyirbálták azokat a brüsszeli terveket, amelyek nemzeti forrásokból finanszírozták volna a határokon átnyúló energetikai infrastruktúra-beruházásokat. Az energiaügyi miniszterek ugyanakkor megállapodtak abban, hogy a villamosenergia-hálózat bővítését a jövőben központosítottabban tervezik meg, így a rendszer több megújuló energiát fogadhat be, és lépést tarthat az adatközpontok növekvő igényeivel. A tárgyalásokon Magyarországot Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter képviselte, aki alapvetően támogatta a tervet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×