Infostart.hu
eur:
363.64
usd:
318.75
bux:
143091.84
2026. július 22. szerda Magdolna

Rálőtt egy férfi az egyik kiérkező rendőrre - videóval

Letartóztatták.

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség fegyveresen elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt nyomoz a férfi ellen. Mint a Központi Nyomozó Főügyészség közléséből kiderül, 2023. november 3-án este bejelentés érkezett a rendőrségre, miszerint egy Nógrád vármegyei férfi megöléssel fenyegette szomszédja családját.

A megalapozott gyanú szerint a nógrádi férfi az intézkedő rendőröket szidalmazva fogadta, és kiabálva közölte velük, hogy „ha nem mentek el pár perc múlva, meg fogtok dögleni”. A rendőrök folytatták az intézkedést a férfival szemben, közben azt észlelték, hogy az elkövető egy fegyvernek látszó tárgyat tart a kezében, melyet a hivatalos személyek irányába fordított, majd azzal lövést adott le az egyik rendőrre.

A légpuskából kilőtt lövedék a sértettet a mellkasán találta el, melynek következtében nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett.

Az elkövető később újabb lövést is leadott a rendőrök felé, amely azonban senkit nem talált el.

A férfit az időközben értesített és a helyszínre érkező Terrorelhárítási Központ munkatársai fogták el.

A nyomozó ügészség elrendelte az elkövető őrizetét, majd gyanúsítottként hallgatta ki a férfit, aki nem tett vallomást az ügyben.

A körülményekből az összefoglaló szerint az állapítható meg, hogy az elkövető nem tanúsít jogkövető magatartást, annak ellenére sem, hogy korábban már büntetőeljárás indult ellene, és annak hatálya alatt újabb bűncselekményeket követett el, mindezt oly módon, hogy szándékosan hivatalos személyekre támadt.

Azt írták: tekintettel arra, hogy a gyanúsított 2023. június óta zaklatás miatt büntetőeljárás hatálya alatt áll, ennek ellenére más sértettek sérelmére újabb bűncselekményeket követett el, megalapozottan feltehető, hogy szabadlábra bocsátása esetén további szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményeket követne el, ezért – figyelemmel a szökés és az eljárás megnehezítésének veszélyére is – a nyomozó ügyészség indítványozta a letartóztatását. A kényszerintézkedést a Budai Központi Kerületi Bíróság nyomozási bírája elrendelte, a végzés ellen a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, békés eszközökkel” – cikkünk frissül
rendkívüli tájékoztató

Orbán Viktor: „mostantól minden illegitim, a célunk a jogállam visszaállítása, békés eszközökkel” – cikkünk frissül

Eljött az önkény kora, az utolsó legitim államfő Sulyok Tamás. A Fidesz nem vesz részt az új közjogi méltóságok megválasztásában, és mindegyiküket illegitimnek fogja tekinteni. A Fidesz célja a demokrácia visszaállítása, erről fogok beszélni majd Tusványoson – mondta Orbán Viktor, hozzátéve: parlamenti keretek között folytatják az ellenállást, ennek módjairól a hétvégén a Tusványoson beszél majd. A Fidesz elnöke Bóka Jánossal, a Fidesz kedden megválasztott parlamenti frakcióvezetőjével tart tájékoztatót. Cikkünk frissül!

Magyar Péter és Vitézy Dávid a Baross Gábor tervről: 15 év alatt 3550 milliárd forintból újul meg a magyar vasút

Az erősen leromlott állapotban lévő Rákospalota-Újpest vasúti megállóhelyre vonatozott a kormányfő és a közlekedési és beruházási miniszter, hogy bejelentsék a Baross Gábor Vasútfejlesztési Terv részleteit. Vitézy Dávid szerint a terv ausztriai vasútfejlesztési tempót jelent.
inforadio
ARÉNA
2026.07.22. szerda, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×