Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 16. vasárnap Ábrahám
Nyitókép: Pixabay

Halálra fegyelmezte kétéves nevelt gyermekét egy férfi Budapesten

Bántalmazta, rázta a kétéves gyermeket, aki halálos sérüléseket szenvedett emiatt; a Fővárosi Főügyészség halált okozó testi sértés bűntette miatt emelt vádat.

A vádirat szerint a vádlott, egy 30 éves férfi a 2 éves nevelt fia fegyelmezése során testi fenyítést is alkalmazott, rácsapott a sértett fenekére, ellökte magától, illetve többször bedobta a kiságyba.

A vád szerint a férfi 2018. január 24-én, a XX. kerületbe ismeretlen okból ismét bántalmazta, majd megragadta és megrázta a kiskorú sértettet, aki olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy újra kellett éleszteni.

A vádlott segítséget kért és maga is megkezdte a gyermek újraélesztését. A kiérkező mentők sikeresen újraélesztették a kiskorút, aki azonban három nappal később életét vesztette.

A Fővárosi Főügyészség a férfi ellen halált okozó testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre, amely bűncselekményt a törvény kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni.

A vádlott letartóztatásban van.

A Fővárosi Főügyészség közleményében felhívja a figyelmet arra, hogy

a kisgyerekek érzékeny szervezete már kisebb bántalmazástól, rázástól is komoly sérülést szenvedhet.

Címlapról ajánljuk

Elkészült a katasztrófavédelem videója a busztragédiáról

A vasárnap hajnali, 12 halálos áldozatot követelő buszbaleset helyszínén a hivatásos tűzoltók, a mentőszolgálat és civil szakemberek összehangolt munkájára volt szükség a roncsok alatt rekedt utasok kiszabadításához – derül ki a katasztrófavédelem által közzétett összefoglalóból.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Orosz drónokat fogtak el egy NATO ország légterében, drónesőt zúdított Ukrajna Moszkvára - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

Orosz drónokat fogtak el egy NATO ország légterében, drónesőt zúdított Ukrajna Moszkvára - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

A szombati nap folyamán Ukrajna a háború egyik legsúlyosabb csapását mérte Oroszországra. Csapást mértek többek között Moszkvára és az orosz űrügynökség, a Roszkozmosz Nyizsnyij Novgorod megyében található repülőterére is. Szombat estétől kijev folytatta a csapásokat és több száz drónt zúdított az orosz fővárosra. Az orosz külügyminisztérium a hétvégén magyarázatot kért Washingtontól és Ankarától miután a hírek szerint jelentős mennyiségű, Törökországban tárolt amerikai fegyvert és lőszert adnának át Ukrajnának. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború híreivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×