Infostart.hu
eur:
375.68
usd:
318.32
bux:
127555.09
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor

Ügyészség: van felelőssége a vörösiszap-per vádlottjainak

A vádat képviselő fellebbviteli főügyészség ügyésze szerint üzemeltetési és belső ellenőrzési hiányosságok miatt büntetőjogi felelősséggel tartoznak a vörösiszap-per vádlottjai.

Fejes Péter a Veszprémi Járási és Nyomozó Ügyészség épületében tartott pénteki sajtótájékoztatóján, a Veszprémi Törvényszék csütörtöki felmentő ítélete kapcsán azt hangsúlyozta, hogy az ügyészség minden jogi eszközzel élni fog az elkövetők felelősségre vonása érdekében.

Az ügyész kifejtette: álláspontjuk szerint a vádlottak felelősséggel tartoznak a katasztrófa bekövetkezte utáni magatartásukért is, hiszen akkor nem értesítették haladéktalanul a hatóságokat és az önkormányzatokat.

Közölte, szerintük a törvényszék a közveszély kialakulásának napját tévesen tette 1998. december 23-ára, ez a tény másodfokon lehetővé teszi a vádlottak felelősségre vonását. 

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.27. péntek, 18:00
Baán László
a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa
Közzétették a kockázati készültségi tervet: ez vár ránk, ha megtámadják Magyarország energiahálózatát

Közzétették a kockázati készültségi tervet: ez vár ránk, ha megtámadják Magyarország energiahálózatát

Valószínűtlen a kritikus eszközállományt/berendezéseket érintő fizikai támadás, a vezérlő központot érintő fizikai támadás, valamint egyebek mellett a fosszilis tüzelőanyaghiány, beleértve a földgázhiányt is - áll Magyarország közelmúltban frissített villamos energia kockázati készültségi tervében. A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) néhány héttel ezelőtt, február elején jelentette be, hogy az európai uniós előírásoknak megfelelően, valamint a villamos energia törvényben meghatározott feladatkörében eljárva felülvizsgálta, aktualizálta, elfogadta és közzétette a villamosenergia-ellátási kockázati készültségi tervet. Mindez azért aktuális, mert február 25-én szerdán Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette, hogy megerősítik Magyarország kritikus energetikai infrastruktúrájának védelmét, miután január 27. óta nem érkezik kőolaj a Barátság vezetéken keresztül az országba.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×