Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Okostelefonon is nézhetnek filmet egy légitársaság utasai

A légitársaság által interneten sugárzott filmeket és televíziós műsorokat nézhetnek nyártól a Ryanair utasai táblagépeiken és okostelefonjaikon.

Az általában minden fedélzeti szolgáltatásért plusz pénzt szedő légitársaság tájékoztatása szerint lehet, hogy ingyenesek lesznek a filmek, és inkább a műsorokhoz csatolt hirdetésekből szeretnének profitálni.

A szolgáltatás próbaüzeme nyáron indul, és olyan járatokon lesz elérhető, amelyeken legalább 2-3 órát töltenek az utasok.

Ugyanakkor a légitársaság nem tervez korlátlan internet hozzáférést biztosítani az utasoknak, mivel a szolgáltatás bevezetése mintegy 20 millió euró (6,5 milliárd forint) többletkiadást jelentene a Ryanair számára - mondta el a cég technológiai vezetője, John Hurley.

Az európai légitársaságok közül jelenleg csupán kettő, a Norwegian Air és a német Lufthansa rendelkezik járatai egy részén internetes szolgáltatással. Előbbi 2013 óta üzemelteti internetes filmkölcsönző rendszerét, míg utóbbi 20, középtávokon repülő gépén kínál interneten keresztül megtekinthető filmeket, magazinokat és napilapokat.

Észak-Amerikában és Ázsiában jóval elterjedtebbek a hasonló szolgáltatások a repülőgépeken. A légitársaságok által kínált tartalmak általában internetes böngészőn, vagy iOS és Android rendszerekhez készült, speciális applikációkon keresztül érhetőek el. Az amerikai JetBlue légitársaság pedig egyes belföldi járatain gyors, műholdas internetkapcsolatot is kínál az utasoknak óránkénti 9 dolláros (mintegy 2500 forint) felárért.

Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×