Infostart.hu
eur:
386.01
usd:
332.08
bux:
121546.75
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Meghalt egy magyar férfi Ausztriában

Autóbalesetben meghalt egy magyar idénymunkás vasárnap este Ausztriában, egy másik megsérült - közölte az osztrák rendőrség.

A gépkocsiban a két magyar férfi utazott, amikor a jármű vasárnap este tíz óra után Salzburg tartományban, Eben im Pongau térségében jobbra lesodródott az útról és oldalával egy kőfalnak csapódott. Az ütközés erejétől a jármű két részre szakadt, és mindkét férfi kirepült belőle. Az autó elülső része még mintegy 30 métert sodródott az ütközés után.

Egyikük, egy 23 éves férfi súlyos koponyasérülést szenvedett és a helyszínen meghalt. A másik utast, egy 31 éves férfit zúzódásokkal, sokkos állapotban a schwarzachi kórházba szállították. Állapota miatt egyelőre nem tudták kihallgatni. A rendőrség szakértő bevonásával próbálja megállapítani, hogy ki vezette az autót a baleset időpontjában.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×