Infostart.hu
eur:
358.06
usd:
305.62
bux:
131071.24
2026. május 14. csütörtök Bonifác
Az első hosszú CAF-villamos bemutatóján a Száva kocsiszínben, Budapesten, a IX. kerületi Üllői úton 2015. november 6-án. Várhatóan jövő tavasztól közlekednek majd Budapesten az 1-es villamos vonalán az 56 méteres CAF-szerelvények, amelyeknek a vezetését szimulátoron gyakorolják a villamosvezetők.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Fontos változások a Budán villamosozók számára!

Július 26-tól felújítási munkák kezdődnek a főváros XII. kerületében az 56-os, a 61-es és 59-es villamosok vonalán - tudatta a BKV Zrt. közleményben hétfőn.

Korszerűsítik a Kútvölgyi úti átjárót, a Liptó utcai és a Lejtő utcai pályaívet. Az Észak-budai Szent János Centrumkórház a munkálatok alatt is megközelíthető lesz villamossal, a Szilágyi Erzsébet fasor forgalma a korábbi vágányzárakhoz hasonlóan alakul.

Július 26-tól augusztus 31-ig az 56-os és 56A villamosok déli végállomásuktól a Szent János Kórházig, a 61-es villamos megosztva Budagyöngye és Hűvösvölgy, valamint Móricz Zsigmond körtér és Szent János Kórház között közlekedik. Augusztus 2-án és 3-án - kedvezőtlen időjárás esetén augusztus 9-én és 10-én is - szombaton és vasárnap az 56A és a 61-es villamosok a dél-budai végállomásuktól csak a Széll Kálmán térig közlekednek majd.

A felújítás alatt a Széll Kálmán tér és Hűvösvölgy között a villamosok helyett 61-es jelzéssel pótlóbuszok szállítják az utasokat július 26-tól egészen augusztus végéig.

A Liptó utcai és a Lejtő utcai munkálatok miatt július 26-tól augusztus 14-ig az 59-es és 59A villamosok közlekedése szünetel, majd augusztus 15-től 31-ig egész nap csak az 59A villamos jár a Márton Áron tér és a Széll Kálmán tér között. Július 26-tól augusztus 14-ig 59-es jelzéssel pótlóbuszok közlekednek majd a Széll Kálmán tér és a Gazdagréti tér között. A Márton Áron tér és a Gazdagréti tér között az autóbuszok a 8E autóbuszokkal megegyező útvonalon járnak - közölte a BKV Zrt.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Orbán Viktor utolsó kormányfői interjúját Dopemannek adta. Arról, hogy itt megtörtént-e a szembenézés a vereség okaival, illetve képes-e a pártelnök a megújulásra és saját politikai közösségének megújítására, az InfoRádió Aréna című műsorában beszélgetett Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.

Az alkotmányozástól a kormányrendeletekig – itt vannak az első kormányszóvivői tájékoztató bejelentései

Magyar Péter tett bejelentéseket és válaszolt újságírók kérdéseire a Tisza-kormány első ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón Ópusztaszeren.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Mérsékelt optimizmus látszott ma kezdetben a piacokon, az ázsiai tőzsdék többnyire emelkedtek reggel és az európai indexek is erősödéssel kezdték a napot. Napközben azonban mérséklődtek a pluszok. Az amerikai tőzsdék vegyesen teljesítettek. Az iráni helyzet mellett a befektetők figyelme Donald Trump és Hszi Csin-ping kínai elnök talákozójára irányult, emellett délután érkezett egy amerikai adat, ami az inflációs nyomás erősödésére utalt. A budapesti tőzsdén a Magyar Telekom részvényeit volt érdemes figyelni, a társaság ugyanis tegnap, piaczárás után tette közzé első negyedéves számait és bejelentette, hogy júliustól visszavezeti az inflációkövető díjkorrekciót.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×