Infostart.hu
eur:
387.66
usd:
330.75
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
vízirendőr Duna
Nyitókép: YouTube/PoliceHungary

A Dunába ugrott egy fiatal nő a Margit hídról

Drámai esetről számolt be a Budapesti Rendőr-főkapitányság a közösségi oldalán.

2025. február 27-én kaptak egy szemtanú bejelentése nyomán a dunai vízirendészek riasztást arról, hogy egy fiatal nő kimászott a Margit híd korlátján túlra. A telenfonáló azt is látta, hogy később a nő a vízbe zuhant. Ekkorra a vízirendészek már a Margit hídhoz értek és készen álltak a mentésre.

A rendőrségi beszámoló szerint a nő az esés következtében arccal a vízbe fordulva sodródott a Dunán. A vízirendészek azonnal mellé lavíroztak és a motorcsónakba emelték a nőt, aki ekkor már eszméletlen volt. Miután stabil oldalfekvésbe helyezték, a légútjaiba került víz távozni kezdett, és lassan visszanyerte eszméletét. Átvizesedett ruháinak eltávolítását követően izolációs fóliával és takaróval takarták be, hogy megóvják a kihűléstől. Néhány perc múlva már a mentőszolgálat munkatársai folytatták a zavart nő ellátását, akit ezt követően kórházba szállítottak.

Az eset másnapján a hölgy telefonon köszönte meg, hogy megmentették az életét.

Budapest rendőrfőkapitánya dicséretben és jutalomban részesítette Lázár Balázs törzszászlóst és Simon Krisztián őrmestert az életmentésért.

Ha segítségre van szüksége
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot, akár mobiltelefonról is!

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×