Infostart.hu
eur:
355.57
usd:
312.98
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Járművek haladnak az M7-es autópályán a pálya és a 710. számú főút újonnan átadott csomópontjánál Balatonfőkajárnál 2019. november 29-én. Új autópálya-csomópont első ütemét adták át Balatonfőkajár közelében, amely az M7-es és a tó  közti közlekedést gyorsabbá és biztonságosabbá teszi. A 7,3 milliárd forintos beruházás eredményeként Balatonfűzfőt, Balatonakarattyát és Balatonkenesét elkerülő, kétszer egysávos út épült 2,4 kilométer hosszan, valamint körforgalmi és külön szintű csomópont.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Újabb részletek a háromsávosra bővülő M7-esről

Háromsávosra bővítik az M7-es autópályát Budapesttől Balatonvilágosig, az építkezés jövőre már el is kezdődhet.

A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. nevében tájékoztatta az érintett települések lakosságát a Pest Vármegyei Kormányhivatal arról, hogy az M7-es gyorsforgalmi út M0–Balatonvilágos közötti szakasz bővítése ügyében környezeti hatásvizsgálati eljárás lefolytatását és környezetvédelmi engedély megadását kérték.

A veol.hu cikke szerint az Utiber Közúti Beruházó Kft. elkezdte a tervezés előkészítését. Az érintettek köre ebben a beruházásban Pest, Fejér és Balatonfőkajár területén Veszprém vármegye M7 gyorsforgalmi út menti települések, valamint azon területrészek lakossága, ahol a fejlesztés által generált forgalmi átrendeződés érvényesül. A közúti fejlesztések közvetlen célcsoportjai a megvalósuló beruházások használói. Közvetlen célcsoportba tartoznak az érintett terület lakosai, ipari és egyéb vállalkozásai, turisztikai területei, amelyeknek csökken az elérési idejük.

A Kormányhivatal dokumentuma szerint az érintett 7207-es mellékút 2-szer 1 sávos kialakítású, aszfaltburkolatú, Balatonfőkajár és Lepsény településeket köti össze. A tervezett pálya alatt van átvezetve. Az áthidaló szakaszán az érintett ívben az útpálya a meglévő nyomvonalában helyben átépítésre kerül, mellékút paraméterek figyelembevételével. Az útpálya kis forgalmú, érdemi forgalmi növekedés nem várható. A Kormányhivatal március 10-én közmeghallgatást tart, amikor az észrevételeket írásban a közmeghallgatás időpontjáig a hatósághoz lehet benyújtani.

Forró Zsolt, Balatonfőkajár polgármestere a lapnak elmondta, hogy az M7-es bővítésének tervezése már folyamatban van. A tervezőkkel már egyeztettek arról, hogy időszakosan megnyitják a forgalomnak a leállósávokat. Digitális táblás rendszerrel fogják jelezni, hogy mikor lehet haladni a leállósávon. Erre csúcsforgalomban lesz szükség, mert Székesfehérvártól egyébként is háromsávos az M7-es az M0-sig. Az építési engedély után indulhat a közbeszerzés, így várhatóan 2026-2027-ben valósulhat meg az építkezés.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×