Infostart.hu
eur:
378.13
usd:
318.05
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: forrás: Szerencsejáték Zrt.

Sosem lehetett még ennyit nyerni a Skandináv lottón

A Skandináv lottó történetének eddigi legnagyobb nyereményét sorsolják ki szerdán, mintegy 700 millió forintot. Az összes lottótípus közül ezen van a legnagyobb esély a nyereményre.

Hatvanhárom napja, azaz mintegy 9 hete nem született telitalálatos szelvény a Skandináv lottón. A Heteslottóként is ismert játék eddigi top1 nyereménye 690 millió forint volt 2017-ben, azaz 7 éve nem sikerült ezt a jackpot összeget meghaladni - írja sajtóközleményében a Szerencsejáték Zrt.

A Skandináv lottó épp idén 25 éves. A Szerencsejáték Zrt. saját fejlesztésű számsorsjátékát Heteslottónak is szokták hívni, mivel 35 számból 7-et kell kiválasztani. A számokat hetente sorsolják egy kézi és egy gépi sorsoláson, vagyis nemcsak egy, hanem két sorsolás, úgynevezett ikersorsolás történik. Ez a lottójátékokat figyelembe véve egészen unikális. Nyeremény akkor jár, ha az egyik vagy akár mindkét sorsoláson legalább 4 találat van. A főnyereményt az egy sorsoláson elért 7 találat jelenti.

Amennyiben sem a gépi, sem a kézi sorsolás 7 nyerőszáma nem hoz telitalálatot, a főnyeremény halmozódik, azaz hozzáadódik a következő heti nyeremény összegéhez. A halmozódás - a lottójátékokhoz hasonlóan szintén - legfeljebb 1 évig tarthat. Ha az utolsó sorsoláson sincs telitalálatos szelvény, akkor a főnyereményt a részvételi szabályzat alapján felosztják a többi nyertes között. A nyereményhalmozódás nemcsak a jackpotra, hanem a 4-es az 5-ös és a 6-os találatokra is vonatkozik.

A számsorsjátékok idei jackpotjait tekintve ez az év a rekordok éve. Az Ötöslottónál két rekord is született, először a 8. majd a 42. héten dőlt meg a játéktörténeti csúcs. Ezenkívül a Kenó is csúcsot döntött: a 22. héten elvitték a játék történetének eddigi legnagyobb, mintegy 2,625 milliárd forintos főnyereményét.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×