Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás
fotó: dkp.hu
Nyitókép: dkp.hu

A Fidesz budapesti polgármesterjelöltjéről kérdezi a belügyminisztert a DK

A politikus tavalyi vagyonnyilatkozata kapcsán támadtak kérdései az ellenzéki pártnak.

Bőven találni "kétes hírű figurákat" Orbán Viktor miniszterelnök budapesti polgármesterjelöltjei között, az egyik ilyen Lehoczki Ádám, a Fidesz XV. kerületi polgármesterjelöltje - mondta a Demokratikus Koalíció (DK) országgyűlési képviselője szombati online sajtótájékoztatóján.

Barkóczi Balázs pártja Facebook-oldalán közvetített tájékoztatójában azt mondta: Lehoczki Ádám a még tavaly leadott vagyonnyilatkozatában maga vallotta be, hogy ügyvédjelöltként annak az Sz. Edinának dolgozik, akit szintén 2023-ban tartóztattak le a rendőrök, mert a magyar és az olasz hatóságok nyomozása szerint szorosan együttműködött a calabriai maffiával.

Úgy folytatta, hogy írásbeli kérdéssel fordul a belügyminiszterhez, hogy kiderüljön: a Fidesz XV. kerületi polgármesterjelöltjének milyen szerepe volt a calabriai maffia magyarországi pénzmosási ügyeiben, ügyvédjelöltként segített-e főnökének, Sz. Edinának abban, hogy a maffia pénzét a Magyarországon bejegyzett 168 fiktív cégen keresztül mossák tisztára, szerepe volt-e ezen cégek bejegyzésében?

"Egyben felszólítom Lehoczki Ádámot, a Fidesz XV. kerületi polgármesterjelöltjét, hogy álljon ki és adjon világos választ a kérdéseinkre. Közszereplőként nem teheti meg ugyanis azt, hogy bujkál, mismásol, miközben vélelmezhetően súlyos, köztörvényes bűncselekményekben volt bűnsegéd" - fogalmazott az ellenzéki politikus.

Címlapról ajánljuk
Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Európa mozgolódik: sorkatonaság és haderőfejlesztés a háborúk árnyékában

Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében annak járt utána, hogy öt uniós tagállamban hogyan befolyásolja a munkaerőpiacra lépést és milyen társadalmi megítélése van a sorkatonaságnak. A fegyveres konfliktusok, geopolitikai kihívások egyre több európai országot sarkallnak arra, hogy visszavezessék a sorkatonai szolgálatot, illetve komoly haderőfejlesztések is indultak az utóbbi időben a kontinensen. A tanulmány szerzői, Szigethy-Ambrus Nikoletta és Erdélyi Dóra az InfoRádió Trendfigyelő című műsorában beszéltek a részletekről.

Szijjártó Péter: Ukrajna mindent egy lapra tesz fel, hogy ukránbarát magyar kormány legyen

A honvédség gépével, de bérelt utasszállítókkal is hozza haza a külügy az iráni háború miatt külföldön rekedt magyarokat. Az elmúlt napokban az ukránok bemutatkoztak, kiderült, milyenek is valójában – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter vázolta azt is, meddig eszkalálódhat a magyar-ukrán feszültség, illetve hogy milyen megoldással igyekeznek minimálisra csökkenteni a hazánkkal szembeni zsarolási potenciált a kőolaj ügyében.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

Megint elszállt az olajár - Ütötték a tőzsdéket

A héten a közel-keleti háború nyomta rá a bélyegét a tőkepiaci hangulatra, főleg az energiaárak megugrása miatt, amelyek inflációs és növekedési kockázatokat hordoznak magukban. Európában ugyan emelkedéssel indult a nap, azonban az olajár hirtelen megugrása újabb lefordulást hozott. Délutánra az európai és az amerikai tőzsdéken is csúnya esés alakult ki, a magyar piac is komoly nyomás alá került.  Itthon az OTP-re figyelnek a befektetők, a bankcsoport hajnalban tette közzé negyedéves számait: a negyedéves profit ugyan elmaradt a várttól, amire nem sűrűn van példa, de azért nagy dráma nincs, egész évben így is meglett a rekorderedmény. A rossz nemzetközi hangulat mellett viszont az OTP is jelentős mínuszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×