Infostart.hu
eur:
386.43
usd:
331.88
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Facebook/Orbán Viktor

"Ha ezt túlélem!", mondta Orbán Viktornak Lázár János - videó

Sajátos módon hajtott végig elsőként, a Magyar Közút egy kisteherautójával a miniszterelnök, az "anyósülésen" az építési és közlekedési miniszterrel a 83-as úton.

"Kormányozni akarsz mindenképpen, vagy ez nálam maradhat?" - szegezte neki Lázár János a kérdést Orbán Viktornak, kezében tartva a Magyar Közút kisteherautójának kulcsát, ami végül a miniszterelnökhöz került, a miniszter pedig helyet foglalt mellette.

Miközben a kormányfő Kínába érkezett egy nagyszabású tárgyalássorozatra, ahol akár Vlagyimir Putyinnal is találkozhat, a Facebook-csatornájára kikerült videóval megszületett a magyarázat a vasárnap reggel megjelent képekre. Ezeken Lázár Jánossal egy frissen elkészült úton hajtottak Magyar Közút egyik szolgálati járművén.

Amit addig sejteni lehetett, az délutánra egy videóból bizonyossá vált: a szombaton átadott M83-as úton közlekedtek, nem is akárhogy, mert menet közben Lázár János egyszer viccelődve felkiált, hogy "Jézusmáriám, ha ezt túlélem...!". Később azon megy a poénkodás, hogy a kormányfő betartotta-e a 110-es sebességhatárt vagy valóban 120-szal ment-e, ahogy azt a tárcavezető látni vélte (Orbán Viktor szerint Lázár csak rossz szögben ül és elnézte, de a miniszter közölte, hogy kiválóan lát).

A felvételen elhangzik, hogy ők hajtottak végig elsőként a 36 kilométer hosszú, 110 milliárd forintból megépült, 2x2 sávos, Győr és Pápa közötti 83-as úton. A menetidő az eddigi 50 perc helyett 25-re csökken. (Mint arról az Infostart is beszámolt, honvédelmi jelentőségűnek nevezte a szombati átadáson a 83-as utat Orbán Viktor.)

Lázár János a videóban még megemlíti, hogy 2000 kilométer új utat épített a kormány, ebből 1300 "ilyen és ehhez hasonló", és 700 kilométer a "gyorsforgalmi út, ami autóút és autópálya".

"Ma Magyarországon 2010-hez képest magyar cégek tudnak vasutat és utat építeni, semmiféle külföldi technológiára és cégre nincsen szükségünk" - emelte ki az építési és közlekedési miniszter, ezt komoly gazdasági előrelépésnek nevezve.

A videó végén az üres útról a kormánytagok beérnek a forgalomba, ahol újabb kedélyes viccelődés kezdődik arról, hogy Orbán Viktor valóban tud vezetni forgalomban, ami Lázár János szerint megnyugtató, bár felidéz egy alkalmat, amikor hallotta, hogy a kormányfő felesége azt tanácsolta, férje inkább adja át a kormányt.

Címlapról ajánljuk

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Az eladók diktálják a tempót az Egyesült Államokban

Az eladók diktálják a tempót az Egyesült Államokban

Ázsiában remek volt a hangulat a tőzsdéken, Európában iránykeresés zajlott, a magyar tőzsde viszont felülteljesített; az OTP és a Mol is nagyot emelkedett, előbbi új történelmi csúcsra került, utóbbi pedig fontos ellenállást tört át. Eközben egyre feljebb kerülnek ma az olajárak, mivel a befektetők az iráni válság és a lehetséges kínálati zavarok kockázatát árazzák. A tengerentúlon egyelőre esés látszik; elindult ma a gyorsjelentési szezon, a JP Morgan egyre nagyobb mínuszban van annak ellenére, hogy a vállalat a vártnál kedvezőbb eredményekről számolt be. A héten jelent még a Bank of America, a Citigroup, és a Morgan Stanley is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×