Infostart.hu
eur:
378.16
usd:
317.56
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pexels.com

„A cél egy hosszú távon fenntartható állatvédelem kialakítása”

Ma van az állatok világnapja. Ennek apropóján október 15-ig állatvédelmi témahetet tart a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány, ami a fenntartható állatvédelmet támogatja.

Az állatvédelem egy új szintre lépett, a cél egy hosszú távon fenntartható állatvédelem kialakítása Magyarországon, aminek a lényege, hogy a környezeti, a gazdasági és a társadalmi szempontok metszéspontját keresik – mondta az InfoRádiónak a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány elnöke.

A fenntartható állatvédelem azt jelenti, hogy az általunk alkalmazott megoldások jók a társadalomnak, jók az embereknek, megfelelőek az állatoknak, illetve a gazdasági szempontokat is figyelembe veszik – fogalmazott Vetter Szilvia, kiemelve, hogy

az állatvédelem egyik legfontosabb kérdése az állatjólét kialakítása.

Mint mondta, egyre többet tudunk arról, hogy mikor érzik magukat jól az állatok. „Feladatunk, az ember kötelezettsége, hogy olyan körülményeket teremtsen az állatoknak, amik a lehető legjobban megközelítik ezt.” Mindennek alapja a 70-es években indult, amikor is az öt állati „szabadságjogot” kialakították a szakemberek; ez az, ami a mai napig meghatározza az állatjóléti rendelkezéseket, miszerint:

az állatot óvni kell az éhségtől és szomjúságtól, a sérülésektől és betegségektől, ha ez mégis bekövetkezne, akkor állatorvoshoz kell vinni, továbbá biztosítani kell az állat megfelelő elhelyezését

– óvva a fölösleges félelemtől, szorongástól –, és a fajra jellemző viselkedési formák gyakorlási lehetőségét – magyarázta a szakértő.

A Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány állatvédelmi témahetet tart egészen október 15-ig. A programhoz

1850 oktatási intézményből mintegy 235 ezer gyermek csatlakozott

– ismertette Vettel Szilvia, hozzátéve: minél több helyre szeretnék „elvinni” a felelős állattartásnak az alapvetéseit. Online tananyagokkal, tantervekkel készülnek, illetve az együttműködő partnereinknek hála, nagyon sok helyen személyes látogatásra is lehetőségük lesz, adott esetben pedig a partnerszervezeteik is kimennek bemutatókat tartani a gyerekeknek.

A szeptember 30-i első állatvédelmi piknik nagy sikerrel zárult – tette hozzá az alapítvány elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×