Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska
Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője felszólal a Magyarország minisztériumainak felsorolásáról szóló törvényjavaslat kivételes eljárásban tárgyalt összevont vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2022. május 17-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Nagy parlamenti vita jön a fideszes békejavaslatról

Az orosz-ukrán háborúról szóló politikai nyilatkozat megtárgyalásával folytatja a munkát az Országgyűlés. Átnéztük a képviselők heti rendjét.

Az Országgyűlés plenáris ülése hétfőn délután egy órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a törvényhozás igazolja Ráczné Földi Judit mandátumát, aki a közelmúltban elhunyt Kordás László helyét veszi át a DK frakciójában.

A képviselői eskütételt követően interpellációk hangoznak el, de később lesznek azonnali kérdések, kérdések és napirend utáni felszólalások is.

Kedden reggel 9 órakor kezdi meg a munkát a parlament napirend előtti felszólalásokkal, majd az orosz-ukrán háború egyéves évfordulója alkalmából beterjesztett kormánypárti határozati javaslat vitájának résztvevői fejtheti ki például azt, hogy mit értenek béke alatt.

"Kifejezzük elkötelezettségünket a béke mellett. Azt várjuk el a nemzetközi közösség minden tagjától, hogy mielőbb a béke érdekében lépjen fel, és kerülje azokat a lépéseket, amelyek a háborúk kiterjedésével járnak.

Ismételten elítéljük Oroszország katonai agresszióját, és elismerjük Ukrajna jogát az önvédelemre,

ugyanakkor senki nem kényszeríthet bennünket arra, hogy bármely ország érdekeit saját hazánk, Magyarország érdekei elé helyezzük" - fogalmazott a határozati javaslat nyilvánosságra hozatalakor Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője.

Kedden egyebek mellett napirendre kerül a panaszok és a közérdekű bejelentések szabályozása is.

Szerdán reggel 9 órától pedig a Magyar Nemzeti Bank 2021-es üzleti jelentését és beszámolóját hallgatja meg az Országgyűlés.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Tízezrek menekültek el a kommunista diktatúrából: megdöbbentő, mi vár rájuk új hazájukban

Az elmúlt évtizedekben több tízezren menekültek el Észak-Koreából Kínán keresztül Dél-Koreába, és kezdtek ott új életét, a legnagyobb számban nők. A többnyire egyedülálló fiatal nők dél-koreai férjet keresnek maguknak, a dél-koreai férfiak körében pedig népszerűek az észak-koreai nők. Egy menekült nő, Judzsin, aki maga is dél-koreai férjet talált magának, kifejezetten északi nők és déli férfiak összeismertetésére hozott létre házasságközvetítő irodát, miközben saját házassága válságba kerül. Róla és a jelenségről szól egy új dokumentumfilm, az Észak-dél férfi-nő, amelyet hamarosan Magyarországon is bemutatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×