Infostart.hu
eur:
387.14
usd:
329.14
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke (elöl, k) választókkal találkozik Dudaron 2022. március 31-én. A kormányfő a művelődési házban elmondott beszédében Ovádi Pétert, a Veszprém megyei 1-es választókerület kormánypárti képviselőjelöltjét ajánlotta a választóknak országgyűlési képviselőnek.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor: ez nem a mi háborúnk

Dudaron járt a kormányfő.

Ki kell maradni az orosz-ukrán háborúból - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök Dudaron, ahol Ovádi Péter, a Veszprém megye 1-es számú választókerület Fidesz-KDNP-s jelöltje mellett kampányolt.

Orbán Viktor azt mondta: "ez nem a mi háborúnk, ha belesodródunk, mindent elveszíthetünk, és semmit se nyerhetünk rajta."

A miniszterelnök szerint a baloldal mást gondol, a háború oldalán áll, katonák küldését sem zárja ki, fegyvert küldene, fegyvert szállítana, és elzárná az orosz energiát szállító csöveket Magyarország határainál. "Meg is kötötték a maguk megállapodásait az ukránokkal" - jegyezte meg, hozzátéve: ha nyernek, másnap megindulnak a fegyverszállítmányok, és másnap felmondják az oroszokkal kötött szerződéseket az olajról és a gázról.

Azt mondta: ha a baloldal nyer, tönkreteszik az országot, Magyarország nem tudja elkerülni a sorsát, bele fog sodródni a háborúba. Ha viszont a választáson "a nemzeti oldal győz, akkor úgy, ahogy eddig, továbbra is megvetjük a lábunkat, és nem engedjük, hogy belelökjenek vagy belesodorjanak bennünket ebbe a háborúba" - emelte ki.

Kijelentette: ez a választás tétje. "Aki békét és biztonságot akar, az a Fideszre szavaz" - mondta a miniszterelnök.

Címlapról ajánljuk
Keleti nyitás és az uniós függőség csökkentése – a magyar külpolitika irányai az elmúlt 15 évben

Keleti nyitás és az uniós függőség csökkentése – a magyar külpolitika irányai az elmúlt 15 évben

A magyar külgazdaság törekvései 2010 óta két fő csapásvonal mentén haladtak: egyrészt a korábbi, főként nyugat-európai és amerikai kapcsolatok stabil fenntartása és fejlesztése volt napirenden, másrészt olyan új partnerségek kialakítása a Közel-Keleten és Ázsiában, amelyek hozzájárulhatnak a magyar külkereskedelem diverzifikációjához – mondta az InfoRádióban Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője.

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió kérdésében „is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez”. Az amerikai elnök Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt Floridában. Az ukrán elnök szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás Trump szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×