Infostart.hu
eur:
360.09
usd:
314.13
bux:
142112.73
2026. július 16. csütörtök Valter
Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke felszólal a Visegrádi Csoport megalakulásának 30. évfordulójáról szóló politikai nyilatkozat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2021. február 15-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Nagyüzem lesz a parlamentben

Ezen a héten ismét összeül az Országgyűlés. Szerdán, csütörtökön és pénteken is lesz egy-egy plenáris ülés.

Az Országgyűlés kéthetes ülésbe kezd szerdán. A házelnök napirendi javaslata alapján a parlamenti munka szerdán 13 órakor kezdődik, elsőként a közelmúltban elhunyt három korábbi képviselőről, Kovács Jenőről (MSZP), Rigler Zoltánról (Fidesz) és Varga Gézáról (Jobbik) emlékeznek meg, majd napirend előtti felszólalások következnek.

A képviselők ezt követően másfél órában tehetnek fel interpellációkat, további hatvan percben pedig azonnali kérdések és válaszok hangozhatnak el.

Az első ülésnap végén a Minority SafePack elnevezésű európai polgári kezdeményezésről szóló határozati javaslatról tartanak általános vitát.

Csütörtökön tizenkét előterjesztésről tárgyal a parlament. A képviselők egyebek mellett a kormány aktuális rendészeti, köznevelési és munkaerőpiaci változtatási javaslatairól mondhatják el a véleményüket.

A pénteki ülésnapon a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok létrehozásáról, valamint több felsőoktatási intézmény alapítványi formába történő átalakításáról tartanak általános vitát egy napirendi pontban.

A parlament ülése április 12-én, hétfőn ér véget. A képviselők ekkor megemlékeznek a Felvidékről kitelepítettekről, majd kérdéseket és azonnali kérdéseket tehetnek fel.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: az államfőnek lényegében nincs mozgástere

Az Országgyűlés hétfőn fogadta el az Alaptörvény 17. módosítását, amely egyebek mellett azt tartalmazza, hogy megszűnik az államfő megbízatása. Ezt azonban még az érintett köztársasági elnöknek is alá kell írnia. Cservák Csaba alkotmányjogász professzor ismertette a Sulyok Tamás előtt álló lehetőségeket.
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Tisza-kormány: jön az új választási törvény, Orbán Viktort a magyarok kétharmada nem akarja a politikában látni

Tisza-kormány: jön az új választási törvény, Orbán Viktort a magyarok kétharmada nem akarja a politikában látni

Másfél-két éven belül új választási törvény jön, ami arányosabb lesz a mostaninál, így ellehetetlenítheti a későbbi kétharmadok kialakulását – erről Melléthei-Barna Márton, a Tisza országgyűlési képviselője, korábbi igazságügyminiszter-jelöltje. Elárulta, hogy ha Sulyok Tamás nem írja alá az ő eltávolítását is jelentő 17. alkotmánymódosítást, és lemond, akkor Forsthoffer Ágnes házelnök megteszi ezt, és inkább előbb, mint utóbb leváltják az államfőt. A Medián legfrissebb felmérése alapján Orbán Viktort a magyarok mintegy kétharmada nem látná szívesen a politikában. A volt miniszterelnök az USA-ban tartózkodik, és noha Németh Zsolt, a külügyi bizottság fideszes alelnöke arról beszélt, hogy Donald Trump amerikai elnökkel is tárgyal, Havasi Bertalan ezt cáfolta. Eközben a héten már lemondott Gulyás Gergely és Szijjártó Péter, és Ferencz Orsolya a Fideszből kiváló új formáció létrehozására célozgat. A Magyar-kormány szerdán ülést tartott, ma délután várhatóan érkeznek az új bejelentések a kormányzati döntésekről. A csütörtöki közéleti történéseket folyamatosan közvetítjük.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×