Infostart.hu
eur:
386.07
usd:
331.58
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog

Washington hárommillió dollárt ajánlott fel két orosz kiberbűnöző kézre kerítéséért

Roman Zolotarjov orosz kiberbűnöző kézre kerítéséért 2, a cinkostársáért, Konsztantyin Lopatyinéért pedig egymillió dollárt ajánlott fel csütörtökön az amerikai külügyminisztérium.

A két szökésben lévő bűnözőt azzal vádolják, hogy a Cader.su globális online bűnszövetkezet tagjaiként hamis és lopott személyi iratokat, valamint bankkártyákat közvetítettek, de személyazonosság-lopást és csalást is elkövettek.

A hálózathoz köthető személyek eddig összesen mintegy 50 millió dollár kárt okoztak. Harmincat már elítéltek közülük, a Cader.su többi huszonöt tagja pedig tárgyalásra vár, vagy Zolotarjovhoz és Lopatyinhoz hasonlóan, szökésben van. A szervezetbe az annak vezetőjének tartott Zolotarjov "Admin", Lopatyin pedig "Graf" néven jelentkezett be. Feltételezhetően mindketten Oroszországban rejtőzködnek.

A nyomravezetői díjat az amerikai külügyminisztérium a saját transznacionális szervezett bűnözés elleni jutalomprogramjának keretéből ajánlotta fel, amelyet 2013-ban indítottak.

Címlapról ajánljuk

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×