eur:
393.12
usd:
367.3
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Függőben maradt a játszma a görögökkel

A több órán át tartó tárgyalások dacára még alapvető procedurális kérdésekben sem sikerült közös platformra helyezkednie Görögországnak az Eurócsoport többi tagjával, így jobb híján a pénzügyminiszterek következő, hétfői ülésén próbálnak majd elmozdulni a holtpontról.

Legalább hét órán át gyúrta egymást Janisz Varufakisz görög pénzügyminiszter és a 19-tagú Eurócsoport, mégsem sikerült értékelhető elmozdulást elérni a tárgyalásokon, amelyek tétje a hitelezők és a hitelezett számára is elfogadható megoldás megtalálása és Görögország finanszírozhatóságának a biztosítása volt.

"Rendkívül intenzív és konstruktív tárgyalásokat folytattunk, és el is értünk némi előrehaladást, de ez nem volt elég ahhoz, hogy közös konklúzióra jussunk" - jelentette be Jeroen Dijsselbloem, az Eurócsoport elnöke a hosszúra nyúlt tanácskozást követően. Hozzátette, hogy hétfőn, az Eurócsoport soron következő rendes ülésén folytatják a vitát.

Dijsselbloem kérdésekre válaszolva elárulta, hogy a görög pénzügyminiszterrel tartott megbeszélésen nem mentek bele javaslatok vagy programok érdemi megvitatásába, de még a követendő lépések sorrendiségéről sem tudtak zöldágra vergődni. "Nem tárgyaltunk programról, csak a következő lépésekről próbáltunk megállapodni" - közölte a holland pénzügyminiszter.

Az Eurócsoport elnöke közölte, hogy a számos téma között a február 28-án lejáró jelenlegi görög program is szóba került. "A program kiterjesztésének a lehetőségéről is eszmét cseréltünk. Egyesek számára a mentőcsomag kiterjesztése volt az előnyben részesített opció, de egy kicsit több idő kell hozzá" - mondta.

Dijsselbloem megismételte, hogy a mostani alkalommal legalább egy menetrendet rögzíteni szeretett volna, de ez sajnos nem sikerült - írja a BruxInfo.

Janisz Varufakisz a görög sajtónak nyilatkozva kevésbé tűnt csalódottnak. Hangsúlyozta, szó sem volt arról, hogy már az első találkozón bármilyen konkrét kérdésben is megegyeznének. "Ismertettük a véleményünket és reméljük, hogy egy olyan megállapodást kötünk, ami Görögország és a partnereink számára is optimális lesz" - jelentette ki a görög pénzügyminiszter.

Közben sajtókörökben olyan értesülések keltek lábra, melyek szerint a közös nyilatkozat szövege már készen állt, és Wolfgang Schauble német pénzügyminiszter úgy távozott a találkozóról, hogy azt hitte, hogy ez a kérdés el is van boronálva. Meg nem erősített hírek szerint azonban Varufakisz telefonbeszélgetése miniszterelnökével, Alekszisz Ciprásszal akasztotta meg a közös nyilatkozatot, amiből végül nem lett semmi.

Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×