Infostart.hu
eur:
363.59
usd:
311.41
bux:
148659.81
2026. augusztus 19. szerda Huba

Magyar Kornélia és Török Gábor az InfoRádió élő választási műsorában

Az jelenleg a legfontosabb kérdés, hogy milyen változások indulnak most el a baloldalon. A pártok szemmel láthatóan tudnak erőt felmutatni külön-külön is. Robbanáspont lehet a mai éjszakán, kérdés, hogy a személyi konzekvencia levonása vajon mikor indulhat el az MSZP-ben - mondta Magyar Kornélia, a Magyar Progresszív Intézet igazgatója az InfoRádió élő választási műsorában .

"Az MSZP mostani szereplése keretbe teszi a rendszerváltás utáni időszakot, a szocialisták legutóbb ilyen rosszul 1990-ben szerepeltek. Az a véleményem, ezt már nem lehet túlélni. Ha a szocialisták valóban 11 százalékot értek el, innentől kezdve tarthatatlanná válik a vezetés helyzete" - fejtette ki Török Gábor az InfoRádió vasárnap esti műsorában.

Magyar Kornélia szerint olyan meglepetésszerű eredmény született, amely hosszú távú folyamatokat indít el. "Nem hiszem, hogy az MSZP-ben ez felvetődhetett. Az este nagy vesztese mindenképpen az MSZP, a DK pedig a nyertese" - vélekedett a Magyar progresszív Intézet igazgatója.

Török Gábor úgy számolt, hogy ha igazak az eredményekről szóló hírek, akkor az MSZP-nek és a DK-nak is két-két mandátuma lehet Brüsszelben. Az MSZP-nél ez minden elképzelést alulmúl. Eközben egy újabb 50 százalék feletti fideszes eredményről beszélhetünk. A fidesz mellett a politikai elemző szerint az este két másik győztese Gyurcsány Ferenc és a Jobbik is, amely történetében először megelőzi az MSZP-t. Győztesnek látszik az Együtt is, amely a hírek szerint átlépte az öt százalékot.

Magyar Kornélia szerint ugyanakkor a Jobbiknak is le kell vonnia a vártnál kicsit gyengébb szerepléséből a tanulságokat: mint mondta, van okuk arra, hogy felülvizsgáljanak sok mindent.

Az LMP-nek az elemzők szerint jó esélye van arra, hogy éppen elérje az öt százalékot. Magyar Kornélia úgy véli, esetükben a legkevésbé releváns, hogy küldenek-e Brüsszelbe képviselőt, mivel van már parlamenti frakciójuk, az önkormányzati választásokon a mostani szereplésüknek kevésbé lesz jelentősége. Török szerint ugyanakkor az LMP számára más a helyzet annyiban, hogy az általa eddig lenézett másik két kis párt jelentősen megelőzi őket. Különösen ha most mandátumot sem szereznek, az hosszú időre bélyeg lesz számukra - mondta Török Gábor.

Címlapról ajánljuk

„Fura urak” és felszabadulás – Tarr Zoltán állami és miniszteri díjakat adott át

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Oldalaztak az amerikai indexek, nem szárnyalt, egyenesen kilőtt a Moderna

Az elmúlt hetek optimizmusa után ismét elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, a befektetők a magas kötvényhozamok és az olajár emelkedése miatt aggódnak, miközben különösen nagy nyomás nehezedik a technológiai részvényekre. A tegnapi amerikai esést ma Ázsiában is komoly eladási hullám követte, Európában pedig oldalazást láthatunk.  Délután az amerikai pénzügyminisztérium bejelentette, hogy növeli a hosszúoldali kötvények visszavásárlását, erre pedig nagyot ugrottak a fémek és a tőzsdék, emellett pedig a dollár is nagyobbat gyengült és a kötvényhozamok is csökkenni kezdtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×