A gazdasági bizottság elnöke kifejtette: a valutaalap arra kíváncsi, hogy mekkora költségvetési javulást vár a kormány az egyes intézkedésektől, és érdeklődtek a jegybanki tranzakciós illetékről is.
Rogán Antal a kormányzat elképzelései között említette annak megfontolását, hogy a következő két évben a közigazgatásból nyugdíjba vonulók helyére nem vesznek fel új dolgozókat, amivel évente akár 20 ezer emberrel is csökkenthető a foglalkoztatottság az állami szférában.
Azt is átgondolják, hogy az államigazgatáson belül ne folyósítsanak egyszerre nyugdíjat és fizetést, amitől több tízmilliárdos megtakarítás várható. Szóba került a nyugdíjjárulék-fizetés átalakítása, valamint a dohánytermékek jövedéki adójának emelése.






