Infostart.hu
eur:
354.68
usd:
312.04
bux:
140006.3
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Milyen fülhallgatót érdemes venni?

Létezik már külön férfiaknak és nőknek készített fülhallgató, és ma már az eszköz megvásárlásakor az sem mindegy, milyen zenét kíván később a vásárló a fülesben hallgatni - a többi között ez derült ki a Kosár Magazin által közzé tett fejhallgató-tesztből. A lap tesztszerkesztője elmondta: a fejhallgatók esetében sem áll minden esetben egyenes arányban a termék ára annak minőségével.

A Kosár magazin októberi számában 12 fejhallgató - hét vezetékes és öt vezeték nélküli - tesztjének eredményeit adja közre. A vizsgálat nemcsak a hangzásminőséget vagy a kényelmi szempontokat ellenőrizte, hanem olyan kérdésekre is kiterjedt az értékelés, hogy férfi vagy nő kívánja-e használni a fejhallgatót, illetve, hogy a klasszikus vagy a techno zene kedvelőinek ajánlható-e inkább az adott eszköz.

Hacsek Tamás, a Kosár Magazin tesztszerkesztője az InfoRádiónak elmondta: a vezetékeseknél a legjobb a Sennheiser HD 435-ös készülék lett, míg a legrosszabb értékelést a Sony MDR-Z300-as kapta.

A vezeték nélküli fülhallgatók között egy különleges készüléket, a Vivanco CHH8000-est találták a legjobbnak, ami digitális átvitelű, már a következő generáció első fecskéje a hazai boltokban. Ebben a kategóriában egy Philips-gyártmány volt a leggyengébb, de még ez is közepes eredményt ért el - tette hozzá a teszszerkesztő.

A magazin tesztje szerint a vezetékes fejhallgatóknál a pontszámok 3,8 (jó) és 2,8 (közepes), a vezeték nélkülieknél 3,7 (jó) és 2,8 (közepes) között mozogtak a 0,5-től 5,5-ig terjedő skálán. Érdekesség, hogy legdrágább fejhallgató csak a középmezőny elején volt megtalálható, az egyik legolcsóbb, már 13 600 forintért beszerezhető készülék viszont holtversenyben második lett. Hacsek Tamás azt mondta: az ár nem a minőséggel, hanem az egyedi felszereltséggel van összefüggésben.

A fejhallgató-tesztről bővebben csütörtök este 8-tól a Fórum című magazinunkban hallhatnak.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal
cikkünk frissül

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Magyar Péter: hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. 111 esetben van vízkorlátozásos, döntően önkormányzati tulajdonú helyeken. Tájékoztatót tartanak a kormány döntéseiről. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá. A legfőbb ügyész és az ukrán „aranykonvoj” ügye is a témák között lesz – tartson velünk!

Gyulai Miklós: ha vannak ellenem bizonyítékok, akkor álljanak elő velük

Hőzöngés és lázongás kezdődött a Magyar Atlétikai Szövetségen belül a párizsi olimpia után, és ezt főleg olyanok szították, akik korábban semmilyen problémát nem jeleztek, sőt élvezték a biztosított lehetőségeket – mondta a sportvezető, aki szeptember 1-jével távozik posztjáról. Úgy véli, a magyar atlétikában dolgozók a jelentős mennyiségű anyagi forrás birtokában elkényelmesedtek az elmúlt években. Kitért az őt ért támadásokra és arra is, mi lesz a sorsa a Gyulai Memorialnak, valamint a budapesti atlétikai világdöntőnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből zárják az ollót a déli városrész felé. Fehéroroszország behódolt Zelenszkij elnök ultimátumának: leszerelték a határ mentén felállított jeladókat, melyeket az oroszok dróntámadások koordinálására használtak. Közben a tárgyalások teljesen megrekedtek, Oroszország a Trump-adminisztrációt is hevesen kritizálni kezdte. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×