Infostart.hu
eur:
390.81
usd:
336.27
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina

A rendőrség vizsgálódik egy vasvári férfi halála ügyében

A rendőrség hivatalból vizsgálatot indított egy 38 éves vasvári férfi halála ügyében, akihez hozzátartozói szerint többszöri telefonhívás után sem ment ki az ügyeletes orvos.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense elmondta: a férfi - hozzátartozója szerint - kedden lett rosszul, de a telefont felvevő asszisztens csak további lázcsillapításra vonatkozó tanácsokkal látta el.

Szalai Ferenc hozzátette: amikor a betegnek leállt a légzése, mentőt hívtak, akik megkezdték az újraélesztést, de a közben kiérkezett ügyeletes orvos annak leállításáról döntött.

Pataky Pál, a történtek idején ügyeletben lévő vasvári háziorvos úgy vélte: nem követett el mulasztást, mert a hívó először nem adta meg címét és telefonszámát, és lecsapta a kagylót, a második hívásra pedig már elindultak a helyszínre.

Lendvai Rezső betegjogi képviselő ezzel ellentétben úgy véli: az orvos törvénytelenül járt el.

Címlapról ajánljuk
Feltartóztathatatlan az AfD  – már Németország nyugati felében is

Feltartóztathatatlan az AfD – már Németország nyugati felében is

Megalakulása óta szinte töretlen a radikális jobboldalinak tartott AfD szárnyalása. A két nyugati tartományban márciusban tartott helyi parlament választásokon az ellenzéki párt megduplázta eredményét, de a java az elemzők szerint szeptemberben, a keleti tartományokban tartandó választásokon következhet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Több ezer katonát küld Trump a Közel-Keletre, új biztonsági vezetőt kapott Irán – Híreink az iráni háborúról kedden

Kedden is folytatódnak az amerikai és izraeli támadások Irán (és Libanon) ellen, miközben Irán is folytatja csapásait az öbölállamok és Izrael ellen. Tel-Aviv központjában egy 100 kg-nyi robbanóanyagot szállító rakéta csapódott be, hatan könnyebben megsérültek, több épületben is hatalmas károk keletkeztek. Kedden kinevezték Irán új biztonsági vezetőjét, miután egy hete egy légicsapásban életét vesztette Ali Laridzsáni: az új főnök, Mohammad Bagher Zolghadr korábban az iráni Forradalmi Gárda egyik parancsnoka volt. A Wall Street Journal értesülései szerint a Pentagon mintegy 3 ezer amerikai légideszantos katonát tervez a Közel-Keletre vezényelni az Irán elleni amerikai és izraeli hadműveletek támogatására. Donald Trump közben bejelentette: Irán beleegyezett abba, hogy soha ne tegyen szert atomfegyverre. Az amerikai elnök szerint Teherán folyamatosan tárgyal Washingtonnal, és "értelmesen beszélnek". Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×