Infostart.hu
eur:
356.29
usd:
312.39
bux:
139892.19
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér
Nyitókép: Pexels

Az oroszok doppingolnak a legtöbbet

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) égisze alatt működő Nemzetközi Tesztelő Ügynökség (ITA) világszerte változatlanul az orosz sportolók körében végzi a legtöbb doppingellenőrzést.

Az ukrajnai háború befolyásolta ugyan a szervezet munkáját, ám - amint arról az ITA vezetője, Valérie Fourneyron nyilatkozott - az orosz versenyzőket így is gyakrabban vetik alá kontrollnak, mint más országbelieket.

"Az ukrajnai helyzet jelentős hatással volt munkánkra. A vizsgálatok száma két év alatt a felére csökkent, 2023-ban 400 mintát vettünk, ám még mindig Oroszország a legtöbbet tesztelt ország" - fogalmazott Fourneyron, hozzáfűzve, hogy amikor visszatérnek az oroszok, illetve a háborúban Moszkvát támogató Fehéroroszország sportolói a nemzetközi sportéletbe, esetükben "célzott tesztelési programot fognak végrehajtani".

A NOB március végén azt javasolta, hogy az oroszok és fehéroroszok csak semleges sportolóként indulhassanak nemzetközi versenyeken, és csak azok, akik nyilvánosan nem támogatták az ukrajnai háborút, továbbá nem állnak kapcsolatban a fegyveres erőkkel vagy nemzetbiztonsági szervekkel. Továbbra is él ugyanakkor a tilalom, hogy a két ország versenyzői nem képviseltethetik magukat a csapatsportokban.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: máshogy kellene használni a klímaberendezéseket

Csak a fák aktív légkondicionáló működésére, illetve a lakásokra, irodákra szerelt légkondicionáló berendezések használatának visszafogására van szükség Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint. A Közép-európai Egyetem professzora, az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének alelnöke az InfoRádióban azt mondta: eddig tudott légkondi nélkül alkalmazkodni az európai társadalom, most már változtatni kell.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×