365.67
0
Nyitókép: Krizsán Csaba

Tizenegyedik aranyérmét nyerte a Sopron

A házigazda Sopron Basket 11-edszer hódította el a Killik László női kosárlabda Magyar Kupát azzal, hogy a pénteki döntőben 43 ponttal legyőzte az NKA Universitas PEAC-ot.

A finálé favoritja egyértelműen az Euroliga-győztes és magyar bajnok hazai csapat volt, amely sorozatban 18. MK-döntőjében lépett pályára. A PEAC ezen a néven eddig egyszer, 2014-ben hódította el a kupát. Tavaly a Sopron ezüstérmet nyert - az elődöntőben 85-47-re verve a PEAC-ot -, a pécsiek pedig negyedikek lettek.

Az idei sorozatban a házigazdák előzőleg a szintén euroligás Szekszárdot, valamint a Győrt verték meg, míg a PEAC a Szigetszentmiklóson és a címvédő DVTK-n keresztül jutott be a fináléba.

A péntek esti csata alaphangját a szerbekkel kétszeres Európa-bajnok Jelena Brooks adta meg, aki soproni részről másfél perc alatt öt pontot dobott, a pécsiek az első három percben csak két pontot hoztak össze. Nemsokára tíz, majd a 8. percben 15 pontos különbség alakult ki (25-10), főként a WNBA-bajnok és vb-bronzérmes ausztrál Ezi Magbegor révén. A 31-14-re (!) hozott nyitónegyed már előrevetítette, hogy aligha lesz szoros az idei kupadöntő, és a 15. percben a nagyórán álló 40-20 is ezt igazolta. A nagyszünetben 50-27-re vezetett Gáspár Dávid együttese.

Mivel a mérkőzés gyakorlatilag már eldőlt, fordulás után visszaesett a színvonal, mindkét oldalon rossz passzok és kihagyott ziccerek jelezték a koncentráció hiányát. A harmadik játékrész is egyoldalú küzdelmet hozott, a hátralévő időben pedig már csak a soproni siker mértéke volt kérdéses. A mezőny legjobbja a pécsi Kiss Virág lett 16 ponttal.

Sopron, 2023. március 10.
A győztes soproni csapat tagjai ünnepelnek a kupával, miután a Killik László Női Magyar Kupa döntőjében játszott Sopron Basket - NKA Universitas PEAC kosárlabda-mérkőzésen 89-46-ra nyertek a soproni Novomatic Arénában 2023. március 10-én. A Sopron 11-edszer hódította el a kupát.
MTI/Krizsán Csaba

A Sopron - amely címvédőként kedden kezdi meg a negyeddöntőt az Euroligában - 2007, 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2017, 2019, 2020 és 2021 után fennállása 11. kupaaranyát gyűjtötte be.

Korábban, bronzmérkőzés:
DVTK-Hun-Therm - SERCO UNI Győr 74-51 (17-15, 18-13, 15-16, 24-7)

2023: Sopron Basket

(A nyitóképen: Kiss Virág, a Pécs (b) és Magbegor Eziyoda Uzezi, a Sopron játékosa a Killik László Női Magyar Kupa döntőjében játszott Sopron Basket - NKA Universitas PEAC kosárlabda-mérkőzésen a soproni Novomatic Arénában 2023. március 10-én.)