67039.3
LEIPZIG, GERMANY - FEBRUARY 22: Riyad Mahrez of Manchester City scores the teams first goal during the UEFA Champions League round of 16 leg one match between RB Leipzig and Manchester City at Red Bull Arena on February 22, 2023 in Leipzig, Germany. (Photo by Lars Baron/Getty Images)
Nyitókép: Lars Baron/Getty Images

Az RB Leipzig döntetlennel utazhat Manchesterbe

Az Internazionale egygólos előnyt szerzett a Porto ellen, az RB Leipzig és a Manchester City nem bírt egymással (1-1) a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, az első mérkőzések zárónapján. A visszavágókat március 14-én játsszák.

A mérkőzést élőben tudósítottuk, alább ezt olvashatják.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 0-0: Romelu Lukaku a kispadon kezd a milánói fekete-kékeknél. A kezdő csapatok. Internazionale: A. Onana - Skriniar, Acerbi, Bastoni - Darmian, Barella, Calhanoglu, Mhitarjan, Dimarco - Dzeko, Lautaro Martinez. FC Porto: Diogo Costa - Joao Mario, Pepe, Marcano, Zaidu - Uribe, Grujics, Otavio, Galeno - Taremi, Pepê.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-0: Mind a két magyar mezőnyjátékos kezd a lipcseieknél, Gulácsi Péter továbbra is sérült. RB Leipzig: Blaswich - Klostermann, Orbán, Gvardiol, Halstenberg - Laimer, X. Schlager, Szoboszlai, Forsberg, Werner - André Silva. Manchester City: Ederson - Walker, Akanji, Rúben Dias, Aké - Rodrigo, Bernardo Silva, Mahrez, Gündogan, Grealish - Haaland.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 0-0: Eseményszegény játékkal telt el az első tíz perc a San Siróban.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-0: Az első tíz percben 73 százalékban birtokolták a labdát az angolok, helyzet nélkül.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 0-0: Lautaro Martinez jó helyzetből, tisztán fejelhetett, de nem találta el a kaput.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-0: Jack Grealish kapuközeli szabadrúgást harcolt ki. Kevin de Bruyne hiányzik, így Mahrez lőtt, bele a sorfalba.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-1: Schlager elpasszolta a labdát a saját térfelén, ebből indult a gyois manchesteri akció. Grealish, Gündogan közreműködésével, Mahrezt hozta helyzetbe, aki 12 méterről a bal sarokba lőtt.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-1: Újabb vendéghelyzet! Rodri fejese elment keresztül, az ötösön belül a kapu előtt, a másik oldalon Haaland nem érte el a labdát.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-1: Grealish a tizenhatos vonalának környékéről alig lőtte a kapu fölé a labdát.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 0-0:Nagy portói helyzet maradt ki, előbb Grujics, majd Galeno is bevehette volna az Inter kapuját.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-1: A félidő utolsó lövése hozta a Leipzig első kapura tartó lövését. Éderson védett.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-1: A 48. percben Szoboszlai labdavesztése után helyzetbe került a City, de a lövés lepattant.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-1: Az 54. percben Szoboszlai tiszta lövőhelyzetet teremtett Henrichsnek, de a cserecsatára kapu mellé lőtt. Egy perccel később Éderson merész kivetődéssel mentett Forsberg elől.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 0-0: A portugálok egymás után háromszor is gólhelyzetbe kerültek, de maradt az eredmény.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 0-1: André Silva gólhelyzetbe került a balszélső helyén, az ötös közelében, Éderson belevetődött a labda útjába.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 1-1: Szoboszlai nagy lövését Éderson látványos mozdulattal szögletre ütötte. A következő akcióból a szélről bejövő labdát Josko Gvardiol – csapattársát, Willi Orbánt megelőzve – közelről a kapuba fejelte.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 0-0: Otávio kiállítása miatt emberhátrányba került a Porto.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 1-1: Érdekes, mintha a szerzett gól az RB Leipzig lendületetét törte volna meg.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 1-0: Romelu Lukaku góljával vezet az Inter.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 1-1: Kezezés miatt büntetőt reklamáltak az angolok az utolsó pillanatokban, de nem kaptak.

INTERNAZIONALE–FC PORTO 1-0: Vége a mérkőzésnek.

RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY 1-1: Vége a mérkőzésnek.