Infostart.hu
eur:
385.43
usd:
329.32
bux:
120208.14
2026. január 21. szerda Ágnes
Pierre Kalulu, az AC Milan (k) és Harry Kane, a Tottenham Hotspur játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első, AC Milan-Tottenham Hotspur mérkőzésén a milánói San Siro Stadionban 2023. február 14-én.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Roberto Bregani

1400 milliárdért vinnék a Tottenhamet

Jahm Najafi iráni-amerikai üzletember sajtóértesülések szerint 3,75 milliárdos (mintegy 1400 milliárd forintos) vételi ajánlatot szeretne tenni az angol labdarúgó-bajnokság ötödik helyén álló Tottenham Hotspurre.

Korábban a Financial Times című brit lap arról számolt be, hogy az MSP Sports Capital vállalata már az ajánlaton dolgozik, de még hetek telhetnek el, míg hivatalosan felkeresik Joe Lewist és Daniel Levy-t, az észak-londoni klub tulajdonosát és elnökét.

A cikk alapján Najafi vállalata, az MSP Sports Capital fizetné az összeg 70 százalékát, a fennmaradó 30 százalékot pedig a nagyrészt Abu-Dzabiból érkező támogatók teljesítenék.

Jahm Najafi az észak-amerikai kosárlabdaligában (NBA) szereplő Phoenix Suns kosárlabdacsapatának kisebbségi részvénytulajdonosa is, így nem ismeretlen számára a sport világa.

A Tottenham 23 mérkőzés után két pontra van a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helytől, legutóbb pedig 2008-ban nyert trófeát, akkor az angol Ligakupában diadalmaskodott.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×