Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
327.88
bux:
109088.75
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Ebben a most átadott stadionban lesz a 2022-es vb számos mérkőzése - videó

40 ezren ülhetnek le benne, és elképesztően közel ülhetnek a nézők a játéktérhez.

Katar nemzeti ünnepén látványos külsőségek közepette, a hazai kupadöntővel avatták fel pénteken az arab ország negyedik olyan futballstadionját, amely a 2022-es világbajnokság egyik színhelye lesz majd.

A 40 ezer néző befogadására alkalmas Ahmed bin Ali Stadion átadási ceremóniáján a katari vezetők társaságában jelen volt Gianni Infantino, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) elnöke is, aki hosszan méltatta és ideálisnak nevezte a vadonatúj létesítményt.

"Ez egy csodálatos futballstadion, a hangulat hihetetlen, az ülések rendkívül közel vannak a pályához. Biztos vagyok benne, hogy ez 2022-ben tökéletes futballaréna lesz, amikor világbajnoki meccseknek ad otthont - idézte Infantinót a FIFA honlapja. - Katar nagyon jól felkészült a következő világbajnokságra, és jó úton halad afelé, hogy emlékezetes tornát rendezzen - az elsőt a Közel-Keleten és az arab világban".

Az emírség harmadik legnagyobb településén, al-Rajjanban felépült Ahmed bin Ali Stadionban hét vb-mérkőzést rendeznek meg.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×