369.95
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

A Chelsea és a PSG is simán nyert idegenben

A Chelsea a Krasznodar ellen 4-0-ra, a PSG a török Basaksehir ellen 2-0-ra nyert idegenben a labdarúgó Bajnokok Ligája első két szerdai mérkőzésén.

A két mérkőzésről közvetítettünk, a cikk végén visszaolvashatják.

Az előző idényben döntős párizsiak mindkét gólját az olasz Moise Kean szerezte Kylian Mbappé előkészítése után. Az idei kiírásban először nyertes PSG törökországi sikerét beárnyékolja, hogy a brazil Neymar combsérülést szenvedett, emiatt a 26. percben le kellett cserélni.

A Chelsea egy félidő után még csak 1-0-ra vezetett Oroszországban, ám végül úgy is fölényes sikert aratott, hogy Jorginho büntetőt rontott. Frank Lampard csapata is először nyert a BL mostani idényében.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:

E csoport: Krasznodar (orosz)-Chelsea (angol) 0-4 (0-1)
gól: Hudson-Odoi (37.), Werner (76., 11-esből), Zijecs (79.), Pulisic (90.)

H csoport: Basaksehir (török) - Paris Saint-Germain (francia) 0-2 (0-0)
gól: Kean (64., 79.)

A legfontosabb mozzanatok - tudósítás

KRASZNODAR: A 3500 kilométeres utazást teljesítő Chelsea elég frissen kezdett, az első tíz percben mezőnyfölényben játszott, kisebb helyzetekkel.

ISZTAMBUL: A PSG Di María, Neymar és Mbappé előtt Moise Kean játszik. A franciák új, úgy nevezett harmadik mezúkben játszanak, amelyen Michael Jordan figurája az egyik logo.

ISZTAMBUL: Timo Werner büntetőt harcolt ki, a tizenegyest Jorginho a jobb kapufára lőtte, a labda a tehetetlen kapusról pattant ki aztán a mezőnybe.

KRASZNODAR: A 37. percben Hudson-Odoi löüvését Matvej Szafonov kapus bevédte. Krasznodar–Chelsea 0-1.

ISZTAMBUL: Még nincsen gól A Basaksehir és a PSG meccsén, csere már volt, Neymar megsérült, Sarabia állt a helyére.

KRASZNODAR: A Chelsea fölényben játszik, de Gazinszkij lövésével egyenlíthettek volna az oroszok, a lécre lőtt.

ISZTAMBUL: Továbbra sincsen gól a Fatih Terimről elnevezett stadionban.

ISZTAMBUL: A 64. percben megszerezte a vezetést a PSG, Moise Kean révén. Basaksehir–PSG 0-1.

KRASZNODAR: Újabb tizenegyest lőhet a Chelsea, a csereként beálló Pulisic harcolta ki. Timo Werner nem viccelt… FK Krasznodar–Chelsea 0-2.

KRASZNODAR: Hakim Zijes gólt szerzett, majd lement, hogy Tammy Abraham is játszon. FK Krasznodar–Chelsea 0-3.

ISZTAMBUL: Moise Kean a mérkőzés főhőse, lőtt még egy gólt, amivel alighanem el is döntötte a három pont sorsát. Basaksehir–PSG 0-2.

KRASZNODAR: Pulisic Szafonov kapus lába között küldte a labdát a kapuba, kiütéssel nyernek a londoni kékek. FK Krasznodar–Chelsea 0-4.