65852.27
2024. április 23. kedd Béla
Nyitókép: Pixabay.com

Már második a Mezőkövesd - NB I

A Debrecen legyőzésével a Fehérvár mögé a második helyre zárkózott fel az alföldi csapat. Később további négy meccs véget ért.

A Mezőkövesd házigazdaként 3-1-re legyőzte a Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga tizedik fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A mérkőzés első harminc percében mindkét csapat rengeteg hibával futballozott. Ezekből a Mezőkövesd követett el többet, volt, hogy saját kapuja előtt is, ugyanakkor a szerencsének is köszönhetően nem került hátárnyba. A folytatásban a vendégek irányítottak, néhány másodperccel a szünet előtt mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést Berecz Zsombor távoli lövésével.

A második félidő elején Zizivadze találatával megduplázta előnyét Kuttor Attila együttese, de a Debrecen a 61. percben szépített, újra nyílt téve ezzel a küzdelmet. A vendégek ezután ugyan fölényben futballoztak, de Vajda négy perccel a pályára lépését követően egy kontra után eldöntötte a három pont sorsát.

Sikerükkel a borsodiak a címvédő Ferencvárost - amely vasárnap a listavezető Mol Fehérvár FC vendége lesz - megelőzve újra a tabella második helyén állnak. Kuttor Attila vezetőedző együttese három nyeretlenül megvívott hazai bajnoki után gyűjtötte be ismét a három pontot otthon.