Infostart.hu
eur:
377.3
usd:
316.78
bux:
129559.94
2026. február 10. kedd Elvira

Sima magyar vereség a röplabda Eb-n

A magyar női röplabda-válogatott 3-0-ra kikapott Azerbajdzsántól a budapesti társrendezésű Európa-bajnokság csoportkörének negyedik játéknapján, a Papp László Sportarénában hétfőn.

A házigazda együttes az első szettben még tartani tudta a lépést az előző kontinenstornán negyedik helyezett riválisával, a másodikban azonban simán alulmaradt. A harmadik felvonásban megint nagy csatára késztette Jan De Brandt szövetségi kapitány együttese az azerieket, akik azonban 80 perc alatt így is győztek, második sikerüket szerezve a tornán.

Az egy győzelemmel és két vereséggel álló magyar válogatott kedden szabadnapos, szerdán 18 órától pedig a horvátokkal vív sorsdöntő meccset, majd a hollandok ellen zárja a küzdelmet a C csoportban, amelyből az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe.

Címlapról ajánljuk

Videón a futurisztikus kínai „űranyahajó”

Fesztávja közel 700 méter, hossza pedig eléri a 240 métert, a gyomrában pedig 88 harci gépet tud szállítani. Ha hinni lehet a most bemutatott terveknek, ez lesz Kína Luanniao nevű, futurisztikus „űrrepülőgép-hordozója”, amely pilóta nélküli vadászgépeket indíthatna a Föld légkörének pereméről.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×