393.75
365.49
0

Nem tud hibázni a Győr

A Győri Audi ETO KC 26-25-re nyert a norvég Larvik otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó mérkőzésén.

A csoport rangadója tét nélküli volt, mivel a magyar csapat első és a norvégok második helye is biztos volt a kezdés előtt.

Remekül kezdtek a győriek, a kilencedik percben 7-3-ra vezettek, ezt követően azonban kilenc perc alatt csak egyszer voltak eredményesek, így Linn-Kristin Riegelhuth Koren vezérletével a hazaiak felzárkóztak, sőt a 18. percben fordítottak (9-8). A vendégek ezután átlendültek a holtponton, és a szünetben ismét jobban álltak két góllal (12-14).

A szünet utáni nyolc percben 6-1-es szériát produkált a magyar csapat, és úgy tűnt, eldöntötte a találkozót (13-20). A norvégok azonban nem adták fel, a győriek hibáit kihasználva ismét közelebb zárkóztak (18-20). A rendkívül hullámzó mérkőzés folytatásában újra elhúzott a Győr (19-24), a hajrá viszont szorosan alakult. Ambros Martín vezetőedző 2 perc 14 másodperccel a lefújás előtt időt kért, és mivel több gól már nem született, együttese egy góllal győzött (25-26).

A Larvik - és egyben a mezőny - legeredményesebb játékosa Riegelhuth Koren volt 11 találattal.

Az már a múlt hétvégén eldőlt, hogy a 2. csoportot megnyerő Győri Audi ETO KC a francia Metz csapatával játszik a budapesti négyes döntőbe jutásért, az pedig vasárnap délután derült ki, hogy a Ferencváros a címvédő román CSM Bucurestivel találkozik.

női BL, 2. csoportkör, 6. (utolsó) forduló, 2. csoport:

Larvik (norvég)-Győri Audi ETO KC 25-26 (12-14)

a Győr gólszerzői: N. Mörk, Amorim 6-6, Tomori 4, Broch 3, Hársfalvi, Groot 2-2, Knedlikova, Görbicz, Bódi 1-1