Infostart.hu
eur:
363.69
usd:
308.11
bux:
139499.37
2026. április 16. csütörtök Csongor
Elvehetik a Real Madrid bajnoki címét

Elvehetik a Real Madrid bajnoki címét

A Real Madrid 2-1-re kikapott a Valenciától egyik, korábban elhalasztott bajnoki mérkőzésén. Zinedine Zidane csapata a vesztett pontokat tekintve még mindig néggyel áll a Barcelona előtt, ténylegesen azonban ez csak egy. A Marca meglepően aggodalmas a királyi klub bajnoki hajrájára gondolva.

„A Valencia elleni mérkőzés megmutatta a Real Madrid minden problémáját” – írja a Marca, megjegyezve, hogy Raphaël Varane az egyik legrosszabb meccsét játszotta a csapat mezében.

A listavezető gyakorlatilag az első tíz percben elveszítette a mérkőzést, miután Simone Zaza és Fabian Orellana is betalált Keylor Navas kapujába. A Madrid túl sok labdát adott el, túl nagy teret engedett az ellenfélnek, s nem volt igazán hatékony a támadójátéka, noha Cristiano Ronaldo az első félidő hajrájában legalább szépíteni tudott.

Ronaldo volt egyébként az egyetlen, akin látszott, az utolsó pillanatban sem adja fel a reményt, a 93. percben heves mozdulatokkal hívta előre kapusát, Keylor Navast, hátha a Costa Rica-i fejelni tud egy szögletnél. Sergio Ramos szerint nem a rossz hozzáállás okozta a vereséget, hajtottak ők, csak az elején elkövetett két hibáért fizetniük kellett. „Kétszer is veszélyes helyen veszítettük el a labdát” – mondta.

A védő kevésbé aggódik a jövő miatt, mint a sportnapilap: „Továbbra is a saját kezünkben van a sorsunk Tanulni kell a hibákból, kétségtelen, hogy korábban nagyon mutatós számokat tudtunk felmutatni az eredménysorban, de

a Real Madridnál nem lehet a múltból megélni. Előre kell nézni.”

A Madrid korábban egyértelmű favoritja volt a mostani szezonnak, noha a legutóbbi nyolc kiírásból csak egyben tudott nyerni.

Zinedine Zidane szerint is az első tíz percben ment el a meccs, a későbbiekben nem játszottak rosszul, de az utolsó passzok nem sikerültek. Kritikusan megjegyezte, a jövőben jobban kell csapatának koncentrálnia a találkozók elején, mert nem ez volt az első eset, hogy viszonylag korán hátrányba került.

A Real Madrid január közepe óta a legutóbbi tíz mérkőzéséből csak ötöt nyert meg. A bajnokságban is kétszer vereséget szenvedett, holott addig veretlen volt. A további három sikertelen mérkőzést a Király-kupában játszotta.

Elvehetik a Real Madrid bajnoki címét

A „fehérek” sorsolása egyébként nem rossz: játszanak még ugyan a közvetlenül mögöttük álló három csapattal, de a Barcelonát, a Sevillát és az Atléticót is fogadhatják a Bernabéuban. Más kérdés, hogy az Atléti tavaly nyert például legnagyobb riválisa pályáján.

A spanyol sajtó egy része nem bánta a Madrid vereségét, annak örülve, hogy izgalmasabb lesz a hajrá. A legőszintébb a barcelonai Sport főcíme: Köszönjük! Más kérdés, hogy a Barcelona formája sem meggyőző, elég csak a PSG elleni idegenbeli BL-mérkőzésre, de akár a Leganés elleni, nehezen megnyert hazai bajnokira gondolni. A nagy négyesből először a Barça és az Atlético játszik egymással, már most vasárnap, a madridi Vicente Calderón stadionban.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×